25 лютого 2016 р.

Зустріч з бійцем "Азову"

Домівка…  Це коли переступаєш поріг, а тебе огортає почуття тепла і спокою, рідної і дорогої атмосфери. Когось зустрічає дитячий сміх, когось домашній улюбленець, когось квіти у вазонах на вікні.
Такі думки навіяла зустріч з молодим, на вигляд навіть юним хлопцем. Він завітав до нашої бібліотеки. Зараз перебуває на зовсім короткому відпочинку , а скоро знову слухати свист бойових куль.
Йому б розчинити двері рідної домівки, обійняти рідних, та на жаль це зараз не можливо. Його домівка в окупованому Донецьку. Тому він закриває своє лице, не називає свого прізвища, щоб не накликати біди на рідних.
Своє знайомство з бібліотекою хлопець розпочинає зі стенду про Дмитра Коряка. Це його бойовий побратим. Ще рік тому вони разом служили в батальйоні «Азов». Брат (позивний Діми Коряка) загинув, а Братан (позивний цього юнака), прибувши до друзів на ротацію, віддає шану загиблому бойовому товаришу.
Він буде першим, хто прочитає книгу про Брата. А потім повезе до «Азову», бо ця книга - це подарунок від упорядника, поетеси Надії Іванівни Гринь  бойовим побратимам  Діми Коряка. А ще в подарунок книга від полтавської поетеси Катерини Андріївни Калініченко, лист, власноруч написаний вірш і подарунки від користувачки бібліотеки Ліни Григорівни Устименко, смаколики від працівників бібліотеки.
Хлопець за все сором’язливо дякує, декілька раз повторює, що в нього все є. А домівка? Саме за неї, за тисячі тих, які окуповані і мільйони тих, щоб не були окуповані , він, взявши зброю до рук, пішов воювати.
         Він всім нам дякує, а ми зі сльозами на очах не знаємо, як йому дякувати. За його мужність, за наше мирне небо, за спокій і за теплі рідні домівки також.






22 лютого 2016 р.

Літературна персона

Для знайомства з цьогорічними ювілейними датами письменників на абонементі бібліотеки-філіалу №7
з лютого місяця  розгорнуто  постійно діючу
виставку-персоналію «Літературна персона - 2016».



Першою виставкою стала виставка, присвячена життю і творчості Лесі Українки  (справжнє ім'я Лариса Петрівна Косач) — геніальній  українській  поетесі, яку називають дочкою Прометея за її художнє слово, сповнене волелюбності й оптимізму, за силу духу і романтичність її непересічної особистості.


20 лютого 2016 р.

Зима — це казка, чарівниця, диво!

Для більшості із нас зима — це холод, сніг, заметіль, ожеледиця, а от красу зими вирішили розгледіти на вечорі «Зима — це казка, чарівниця, диво!», який відбувся 20 січня в бібліотеці-філіалі №7 .


Скориставшись можливостями техніки та Інтернету, користувачі із задоволенням помилувалися красою льодяних та снігових скульптур, зимових пейзажів, а з розповіді дізналися  про проведення фестивалів цих скульптур, цікаві факти про зиму, сніг, сніжинки.


Згадали і про  минулорічний третій всеукраїнський фестиваль снігових скульптур, який відбувся у Буковелі. Тоді перед скульпторами було поставлено завдання — розкрити глибину трагедії та вшанувати пам'ять загиблих героїв «Небесної сотні». Пререглянувши ролик про цей фестиваль, присутні також вшанували героїв хвилиною мовчання.


Пісні, романси  про сніг, про заметіль виконували Віра Мотчана та Лідія Новікова.

Прочитавши всім знайомий з дитинства вірш «Мамо, іде вже зима», вшанували Лесю Українку, якій 25 лютого виповнилося б 145 років.
Справжньою прикрасою читального залу, яка передала чарівність і дивовижність краси зимових пейзажів  стала виставка робіт користувачок бібліотеки, учасниць гуртка «Українські вечорниці», мами та доньки Марії та Анни Сєрікових.


15 лютого 2016 р.

Краса зимових пейзажів


    Справжньою прикрасою читального залу, яка передала чарівність і дивовижність краси зимових пейзажів  стала виставка робіт користувачок бібліотеки, учасниць гуртка «Українські вечорниці», мами та доньки Марії та Анни Сєрікових.






13 лютого 2016 р.

Поезія і музика кохання

13 лютого в бібліотеці-філії №7 відбувся літературно-музичний вечір, присвячений  Дню Святого Валентина. Відомо, що кохання – одвічна тема поезії, музики, а тому тему вечора визначили «Поезія і музика кохання».

Чудові пісні і романси про кохання  виконував  Андрій Шевченко - співак з прекрасним голосом, який свого часу  співав у хорі Полтавського обласного академічного українського музично-драматичного театру мені М. В. Гоголя. Спочатку у його виконанні прозвучали  красиві українські ліричні пісні  «Вечір надворі» та «Чорнії брови, карії очі». Прийшовши до нас із давнини, ці справжні поетичні перлини подарували миті насолоди чарівною мелодією та  розмаїтістю почуттів. Потім звучали відомі романси, пісні про красу жінок і  навіть арія романтичного Дон Кіхота.

Тему романсів -  ліричних пісень, в яких люди  говорять про  свої любовні переживання продовжив бард, лауреат обласного конкурсу композиторів-пісенників «Журавлиний ключ-2007» Олексій Онуфрієнко.


Присутніх було ознайомлено з поетичними збірками та відомими творами про кохання, які були представлені на книжковій виставці «Світом рухає любов».



В рік Івана Франка згадали і про його  кохання та  збірку  «Зівяле листя». «Тричі мені являлася любов»,— зізнавався поет, і три жмутки віршів із збірки «Зів’яле листя» вже давно стали шедеврами світової любовної лірики. Любов до жінок окрилила поета  духовно, піднесла лірику на найвищий щабель романтичності.  

Звучання пісень «Эхо любви» та «Надежда» було даниною пам’яті співачці з ніжним і чарівним голосом Анні Герман,   котрій у цьогорічний День Святого Валентина мало б виповнитися 80 років.


А наостанок подарунком для всіх стало звучання пісні «Миллион алых роз» з переглядом ролика про найрізноманітніші букети із троянд, а от букет троянд отримала  концертмейстер Лариса Філіпська, яка акомпонувала співаку Андрієві Шевченку на піаніно.



11 лютого 2016 р.

Вшанування пам'яті бійця "Азову" Дмитра Коряка

      До річниці загибелі бійця батальйону «Азов» Дмитра Коряка в бібліотеці-філіалі №7 вирішили виготовити стенд «Герої не вмирають. Дмитро Коряк». 

А 11 лютого учням 9-М класу полтавської гімназії №32 презентували книгу-реквієм, книгу-спомин «Дорога в безсмертя: Дмитро Коряк» та цей стенд.

Звісно запросили упорядницю цього мистецького пам’ятника -  відому поетесу-піснярку, лауреата премії імені І. П. Котляревського Надію Гринь, яка була особисто знайома з героєм, котрий загинув під Маріуполем, відстоюючи українську землю. Саме вона ініціювала і створення в бібліотеці  стенду, присвяченого герою.


           Зі сльозами на очах присутні прослухали розповідь про життя бійця та переглянули відеоролик з останнім інтерв’ю Дмитра Коряка на фронті.


 Надія Гринь розповіла, яким Дмитро був у мирному житті, про його любов до матері, прочитала свій новий вірш, присвячені пам’яті героя. 
Про Дмитра Коряка, як учасника Революції Гідності й  Майдану в Києві та Полтаві, розповіла учасниця полтавського майдану, волонтер Алла Силка.
Також виступили поетеса Катерина Калініченко і  правозахисниця, в минулому – учасниця Народного Руху України Зоя Коваленко, журналіст Лідія Черпакова.  




             Школярі прочитали вірші, які увійшли в збірку «Дорога в безсмертя: Дмитро Коряк» разом зі спогадами бойових побратимів Дмитра.

  

              Всі присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих в АТО, героїв «Небесної сотні» та всіх борців за щасливе майбутнє нашої країни.


10 лютого 2016 р.

Троянда - символ кохання

Учасники гуртка є активними відвідувачами бібліотечних заходів. Тому для заходу до Дня закоханих було вирішено виготовити вироби, які стануть оздобленням книжкової виставки та додадуть залу романтичного настрою.
Відомо, що на всіх мовах світу серце є символом вічного кохання. Тому одностайно вирішили робити сердечка, а оздобити ще одним символом кохання – трояндочками.
Червона троянда, як символ любові прийшла до нас із Стародавнього світу і до цих пір залишається популярною в багатьох країнах.  З давніх-давен люди дарують одне одному ці квіти, вкладаючи в букети таємні послання, залежно від кольору і кількості квітів, більше того, із троянд складають цілі листи, що іноді красномовніші від усіх слів.



       Трішки фантазії, звісно натхнення і кропіткої роботи і  рожеві сердечка із яскравими малиновими трояндами милують очі і прикрашають книжкову виставку «Світом рухає любов».