У віддалених місцях від людської цивілізації — за Полярним колом, на Північному полюсі проживають білі ведмеді, зберігаючи чималенький діапазон для свого існування. Їх називають хазяїнами Арктики, а от в Антарктиді їх, як дехто думає, – немає! Білого ведмедя ще називають північний ведмідь або полярний ведмідь, а північні народи звуть його нанук або ошкуй.
27 лютого 2021 р.
24 лютого 2021 р.
Нехай мої струни лунають, нехай мої співи літають
Дуже часто, коли йдеться про багатогранність творчої натури Лесі Українки, згадують саме про її музикальність, і цілком закономірно, адже музика для неї – це світ натхнення, праці, джерело духовної сили і філософської мудрості, особливий утаємничений простір душі.
22 лютого 2021 р.
Для Володимира Малика Україна була найкраща і найрідніша
21 січня в читальній залі бібліотеки-філіалу № 7 було проведено літературний вечір «Лицар-літописець давноминулих часів», який був приурочений 100-літньому ювілею Володимира Кириловича Малика.
Записую, як лягають думки на папір
В 1958 році Володимир Малик почав робити щоденникові нотатки. В одному записі є пояснення їх стислої, скупої форми: «Проглянув свій «Щоденник». Лише факти з життя. Та й ті скупі. Швидше для себе та сім´ї. Ну, що ж – з таким наміром і пишу. Не тішу себе надією, що хтось колись опублікує його. Тому гранично стислий, без розумувань, без деталей, думок. Та й життя навчило ... мовчати».
Діапазон творчості В’ячеслава Медвідя: від новел до романів
Письменник-прозаїк, есеїст, член Спілки письменників України, заслужений діяч мистецтв України, почесний член Асоціації «Нова література», член літературного гурту «Пси Святого Юра» В'ячеслав Медвідь (справжнє прізвище Медвєдєв) 22 лютого святкує 70-річний ювілей. Працівники бібліотеки-філіалу № 7 пропонують ознайомитися з творчістю письменника, який, до речі, за фахом колега – бібліотекар-бібліограф.
20 лютого 2021 р.
Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повіки!
Майдан. Нині це слово знають у всіх країнах світу. Майдан Незалежності – це не тільки велика й головна площа в центрі Києва, Майдан – це прагнення жити в демократичній країні, боротьба за права і свободи людини, за європейське майбутнє України. За це Україна заплатила більш, як сотнею людських життів та сотнями покалічених людей – страшна ціна Революції Гідності. Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, полягли за честь, за волю, за право бути Українцями і за свою Батьківщину.
18 лютого 2021 р.
Як вогонь, у серці несемо в майбутнє незгасиму мову, слово незабутнє!
"Мови – це важливо!" – цей вислів обрано ЮНЕСКО гаслом Міжнародного дня рідної мови, який представники всіх націй і народностей світу відзначають 21 лютого. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Міжнародне свято рідної мови мало послугувати захисту мови як культурної спадщини кожної окремої національності, кожної народності на нашій планеті.
17 лютого 2021 р.
Творимо добро!
Сьогодні на календарі День спонтанного прояву доброти – одна з недавніх ініціатив міжнародних благодійних організацій. Вважається, що в цей день людям слід намагатися бути не просто добрими, що само собою зрозуміло, а добрими безмежно і безкорисливо. В Україні це свято поки що практично не відоме. А для волонтерського загону «Невтомні бабусі» такі прояви доброти не спонтанні, а постійні, їм не треба про це нагадувати.
16 лютого 2021 р.
Левко Боровиковський – поет і фольклорист з Полтавщини
22 лютого виповнюється 215 років від дня народження Левка Боровиковського – українського поета-байкаря, фольклориста, етнографа, філолога. Він розширив жанрове багатство української поезії, першим за Тараса Шевченка поширив мотиви народної пісні в поезії, став першим поетом, хто відійшов від бурлескної манери започаткованої Іваном Котляревським. Працівники бібліотеки-філіалу № 7 підготували факти з життя поета.
15 лютого 2021 р.
Нові книги на всі смаки
До Міжнародного дня дарування книг для користувачів нашої бібліотеки ми підготували День нової книги.
Зустріч майстринь
Учасники гуртка «Українські вечорниці» майже рік працювали дистанційно – вишивали хто рушники, хто інші приємні для душі речі.
Кипить робота у волонтерів
Невтомно, непохитно, не знаючи відпочинку працюють волонтери. Їх забезпечують матеріалами, допомагають, але підтримка ніколи не зайва. Тому бажаючих просимо приєднуватися!
13 лютого 2021 р.
Кохання – мрійний острівок у морі щастя, у життєвому розмаї
День закоханих співпадає з чудовим днем – Міжнародним днем дарування книг. Тому до цього подвійного свята для своїх користувачів ми підготували подарунок у вигляді Дня нової книги.
11 лютого 2021 р.
Софія Русова: від організатора дитячого садка до міністерської посади
11
лютого - Міжнародний день жінок і дівчат у науці.
Педагог, літературознавець, громадянка, політик, державотворець, етнограф, історик, жінка, мати, бабуся – ці соціальні ролі виконувала упродовж свого довгого і плідного життя Софія Федорівна Ліндфорс-Русова, яка народилася 18 лютого 1856 року.
10 лютого 2021 р.
Захисник знедоленого українського селянства
«Не для слави, а для людей» - ці прості, але глибокі за змістом слова характеризують усю діяльність українського письменника Леся Мартовича. З нагоди 150-річчя від дня його народження працівники бібліотеки-філіалу № 7 підготували факти з життя письменника.
9 лютого 2021 р.
Дві Чураївни Полтавського краю
Сьогодні
день пам’яті Раїси Панасівни Кириченко.
Сільська дівчина, доярка, яка стала символом України, душею української пісні. РАЇСА КИРИЧЕНКО. Вона мала неповторний, проникливий, вишитий українською інтонацією голос, мабуть, залетіла в її душу в дитинстві зоря-зоряниця, щоб по жарині розсипатися у піснях. А вони були її долею, великою і дорогою нагородою на все життя, її сутністю і таким же безмірно великим болем.
6 лютого 2021 р.
Бути захищеним в Інтернеті – просто
Інформхвилинка
Можливість отримати будь-яку інформацію не виходячи з дому – зараз це не фантастика, а реальність. І це стало можливим завдяки Інтернету. За останні роки Інтернет змінив життя людей. Він має свої позитивні сторони, але може також бути небезпечним. Багато матеріалів в Інтернеті мають протизаконний характер, а використання нечесних методів завдає шкоди людям та призводить до порушення прав людини. 9 лютого в світі відзначається День безпечного Інтернету. З цієї нагоди працівники бібліотеки-філіалу № 7 підготували правила безпеки в Інтернеті.
5 лютого 2021 р.
Війна в житті і книзі Сергія Пантюка
10 лютого українському письменнику, журналісту, видавцеві, редактору, викладачу, громадському діячу, члену Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів Сергію Пантюку виповнюється 55 років. За плечима – 18 поетичних збірок, які перекладені на 13 мов світу, 2 романи – «Сім днів і вузол смерті» та «Війна і ми», збірка новел, 2 дитячі повісті та новела, а також сила-силенна творчих планів, які щиро бажаємо йому втілити у житті.
4 лютого 2021 р.
Подушки «Невтомних бабусь» для бійців на передову
Після сіток, якими постійно забезпечують наших захисників «Невтомні бабусі», популярністю стали користуватися подушки, які виготовляють волонтерки. В 2020 році їх було виготовлено майже 350 штук. Вони легкі, зручні, і, як говорив колись один із захисників, нагадують рідну домівку.
Поетичний снігопад
Всі, напевне, добре з дитинства пам’ятають, як білими мухами у вірші сніг назвав Максим Рильський, у Івана Франка він порівняний з метеликами, у Василя Симоненка навіть з колючими бджолами. А ще пух, борошно, покривало… Особливі зимові шати є джерелом натхнення для поетів і прозаїків, художників і композиторів. Працівники бібліотеки-філіалу №7 зібрали поетичну колекцію про зиму, сніг, завірюхи й заметілі, щоб подарувати душевний і надихаючий зимовий настрій.
1 лютого 2021 р.
Валер’ян Підмогильний знаходив розраду в перекладанні творів
2 лютого виповнюється 120 років з дня народження українського прозаїка, одного з найвизначніших представників покоління «розстріляного відродження», автора першого урбаністичного роману української літератури «Місто» Валер’яна Петровича Підмогильного. Крім цього хочеться наголосити, що він був засновником української перекладацької школи. Саме про цю його діяльність підготували розповідь працівники бібліотеки-філіалу №7.