26 листопада 2022 р.

Не згасне в серці пам’яті свіча

Україна щороку, четвертої суботи листопада, вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932 – 1933 років, масових штучних голодів 1921 – 19231946 – 1947 років. Цього року ця дата припадає на 26 листопада.

22 листопада 2022 р.

Лопе де Вега – людина бурхливих пристрастей, невичерпної енергії та авантюрного складу характеру

Лопе де Вега — іспанський драматург, діяльність якого належить до так званого «золотого століття» іспанської літератури. Сучасники називали його «дивом природи». Адже його перу належать більше ніж півтори тисячі п'єс, причому всі вони написані віршами, — рекорд, здається, ніким не побитий. Ні над жодною зі своїх п'єс Лопе не працював більше трьох днів, а більшість писав протягом 24 годин. Актори в буквальному розумінні стояли у нього за спиною — не встигало чорнило висихати на рукописі, як вони вихоплювали написане та поспішали з ним до театру.

21 листопада 2022 р.

Україну не поставити на коліна

 Вірш «Україні» був написаний більше двадцяти років тому Володимиром Михайловичем Писаренком (1940 – 2014), журналістом, поетом з Великобагачанщини, членом Національної спілки журналістів України, членом Полтавської спілки літераторів, автором п’ятьох збірок.

Піснями наближаємо перемогу

Концерт театру української пісні «Родина калинова» успішно пройшов, не дивлячись на несприятливі погодні умови та відключення світла. Біль, радість, підтримку і щастя можна висловити музикою, а також знайти у ній відраду в такий складний для усіх нас час. А ще українська пісня – споконвіку частина сили, волі і жаги до перемоги нашого народу. Кожна пісня звучала як підтвердження того, що українців не зламати, як і не зруйнувати нашу мову і культуру.

20 листопада 2022 р.

Євгена Пашковського Павло Загребельний порівнював з вулканом

19 листопада відзначив 60-літній ювілей Євген Володимирович Пашковський — український письменник, есеїст, який належить до так званої «Житомирської літературної школи».

16 листопада 2022 р.

Письменник Олександр Есаулов хоче, щоб діти з книги винесли прості, людяні чуття

Олександр Есаулов письменником став уже в солідному віці. В 1986 році він працював заступником голови міськвиконкому, по-сучасному кажучи, заступником мера міста Прип’яті. Коли сталася аварія на Чорнобильській АЕС, то  розуміючи масштаби цієї події, він став вести щоденник. Саме з упорядкування нотаток про події в Прип’яті розпочалася його письменницька діяльність. До 20-х роковин цих подій вийшла книга «Чернобыль: летопись мертвого города».

14 листопада 2022 р.

Книга Валентини Малишко про батька звучить як спокута, спомин і сповідь

14 листопада виповнюється 110 років з дня народження Андрія Малишка, українського поета, публіциста, перекладача, літературного критика.

10 листопада 2022 р.

Пісня лунає - душу звеселяє

Пісня з давніх-давен вважається невід’ємною частинкою кожного народу. Вона уособлює спогади про минуле, роздуми про сьогодення та мрії про щасливе майбутнє. Українська пісня чарує не тільки своєю мелодійністю, але і наповнена глибоким змістом. Сьогодні ми ще раз впевнилися в цьому на концерті, який нам подарував народний аматорський самодіяльний хор «Берегиня» на чолі зі вправним, талановитим козаком Сергієм Асауленком.

9 листопада 2022 р.

День, присвячений українській мові, українському слову, українській книзі

З 1997 року 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. Дата свята обрана невипадково, бо це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця. За деякими дослідженнями, саме з його праць починається українська писемність. Тому в нашій бібліотеці цей день був присвячений українській мові, українському слову, українській книзі.

8 листопада 2022 р.

Найвідоміший роман Курта Воннегута «Бойня номер п'ять» написаний на основі власних переживань

11 листопада виповнюється 100 років з дня народження одного з найбільш значних американських письменників XX століття Курта Воннеґута. В його творчому доробку 14 романів, більше 50 оповідань, декілька збірок ессе і публіцистики, п’єси і сценарії.

3 листопада 2022 р.

За кількістю написаного Богдан Лепкий поступається в українській літературі тільки Іванові Франкові

4 листопада виповнюється 150 років з дня народження українського педагога, прозаїка, поета, мистецтвознавця, літературознавця, критика, педагога, перекладача, історика літератури, видавця, публіциста, громадсько-культурного діяча, художника Богдана Лепкого.