30 січня 2023 р.

Життєві реалії та космічні далі Юрія Антиповича

80 років тому розпочав свій життєвий шлях журналіст, письменник Юрій Антипович. Після закінчення школи дізнався, що у метриці він записаний Георгієм. Батьки його були вчителями, дід по батьковій лінії – священик, а прадід по материній – чумак. Тому в спадок йому дісталося уміння вислухати й дати пораду, дар писати, а від предка чумака дістався інтерес до космосу, до зірок. Міняючи місце проживання, професії, він був незмінний у своїй зацікавленості до незвіданого, таємничого у природі, на землі та в небі. Тож вечір-спомин про Юрія Антиповича, який пройшов у бібліотеці-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ, назвали «Життєві реалії та космічні далі Юрія Антиповича».

26 січня 2023 р.

Користувачі бібліотеки-філії №7 знайомились з відомими й невідомими сторінками бою під Крутами

26 січня для користувачів бібліотеки-філії №7 була проведена історична година «Бій під Крутами: відомі й невідомі сторінки».

24 січня 2023 р.

Скорботна свічка жертв Голокосту

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту запровадила Генеральна асамблея ООН своєю резолюцією від 1 листопада 2005 року. Дату 27 січня обрали не випадково – саме цього дня у 1945 році війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – «Аушвіц-Біркенау». Україна приєдналася до відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у 2012 році.

23 січня 2023 р.

Біоенергетики довели: твори Євгена Дударя мають надзвичайно життєдайну ауру

24 січня виповнюється 90 років відомому українському письменнику-сатирику, артисту розмовного жанру, публіцисту Євгену Михайловичу Дударю. Він є автором понад 20 книг, а також численних публікацій у пресі. Він артистично читає власні сатиричні перлини зі сцени, у його творчому доробку — понад десять тисяч публічних виступів, творчих вечорів, радіо- і телезустрічей.

22 січня 2023 р.

Символіку назви роману Стендаля «Червоне і чорне» намагаються збагнути вже кілька поколінь літературознавців і читачів

Один з найвидатніших французьких письменників XIX століття Стендаль (1783 – 1842, справжнє ім’я – Марі Анрі Бейль) за життя не користувався ні визнанням у критики, ні успіхом у читачів. Долею Стендаля була посмертна слава. Правда, він вірив, що його творчість визнають. Він напророкував собі, що читати його твори почнуть наприкінці XIX століття, а відомим письменником він стане в 1935 році. Це пророцтво збулося напрочуд точно: справді, Стендаля «відкрили» в останній третині XIX століття, а всесвітньо відомим письменником, класиком французької і світової літератур він став уже в XX столітті.

17 січня 2023 р.

Різносторонні таланти та творчі злети Василя Кричевського

Ми не прогадали, що провести мистецький екскурс «Різносторонні таланти та творчі злети Василя Кричевського» запросили Оксану Сулиму, завідувачку сектору науково-дослідного відділу фондів Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.

14 січня 2023 р.

Холодний Яр полонив Юрія Горліс-Горського

Холодний Яр – унікальна територія, яка заворожує неповторною природою, містикою та унікальністю, подіями української історії. Це – 7 тисяч гектарів лісового масиву з багатьма реліктовими рослинами, система ярів, що розбігаються на тисячі кілометрів, й досі не мають точного пояснення та майже сотня історичних пам'яток різних епох нашого народу.

10 січня 2023 р.

Зброєю Василя Стуса була поезія

Він зброю в руки не брав, його зброєю була поезія, якої влада дуже боялася. За неї Василя Стуса визнано «особливо небезпечним злочинцем». А за прагнення бути собою та творити свій світ поет заплатив власним життям.

6 січня 2023 р.

Нове щастя, радість нову хай несе Вам це Різдво

Зоря Вифлеємська яскравіша від сонця,

Загляне сьогодні у кожне віконце,

Покличе усіх до святої вечері,

Колядка весела вже стукає у двері,

Звіщає повсюди добру новину,

У кожну оселю, в кожну родину,

Христос народився — радіємо щиро,

Благослови, Господи, Україну миром,

Дай країні розцвісти, щасливо зажити,

Дай нам, Господи, тебе повіки славити!

5 січня 2023 р.

Колядка лунала і з Різдвом усіх вітала

Сьогодні народний аматорський самодіяльний хор «Берегиня» на чолі із Сергієм Асауленком продемонстрував неперевершений, справжній колорит українських традицій.

Цікаво про новорічні традиції

Новий рік – це час бажань, приємних традицій та святкового настрою. В час новорічно-різдвяних свят, 5 січня до бібліотеки завітали учні 8 – І класу Ліцею № 32 «Європейський».

4 січня 2023 р.

Два Сосюри – українець і комуніст – жили в одному Сосюрі-поеті поруч

11 січня виповнюється 125 років з дня народження видатного українського поета, письменника та перекладача Володимира Сосюри.

3 січня 2023 р.

Знову вишивали обереги з мелодіями

Сьогодні учасниці гуртка «Українські вечорниці» на своєму засіданні продовжили роботу по вишивці QR-кодів

Життя і безсмертя Степана Бандери

1 січня виповнилося 114 років з дня народження політичного діяча, теоретика українського націоналізму і провідника ОУН Степана Бандери. Сьогодні в читальній залі нашої бібліотеки користувачі зібралися на годину цікавих повідомлень «Життя і безсмертя Степана Бандери», щоб згадати і вшанувати патріота України.

Новорічні дива від учнів Полтавської дитячої художньої школи

Чудовим новорічним подарунком для користувачів бібліотеки стала виставка творчих робіт учнів Полтавської дитячої художньої школи викладача Ірини Пашинської.