29 грудня 2022 р.

Хай прийде лише радість в Новий рік!

Цей Новий рік ми відзначатимемо по-іншому, на відміну від попередніх: без святкових салютів та гучного сміху, головні ялинки міст нагадують нам про війну, але вони все одно залишаються святковими. 

Нехай наступного року буде вдосталь всього: тепла, світла, обіймів, часу! Часу на сім'ю, часу на подорожі, часу працювати та радіти життю. Нехай же 2023 рік подарує нам найголовніше – Перемогу і Мир!

26 грудня 2022 р.

У бібліотеці вшанували пам'ять В’ячеслава Чорновола

Сьогодні вшанували пам'ять видатного політичного діяча, правозахисника, невтомного борця за незалежність України В'ячеслава Чорновола. 24 грудня виповнилося 85 років від дня його народження.

25 грудня 2022 р.

Українець з безмежного Всесвіту: Олесь Бердник

25 грудня виповнюється 95 років від дня народження Олеся (Олександра) Бердника  (1927 – 2003), українського письменника-фантаста, філософа, одного із засновників Української Гельсінської групи.

В’ячеслав Чорновіл: Людина, борець, патріот

Інформдайджест

24 грудня виповнилося 85 років з дня народження В’ячеслава Максимовича Чорновола, державного, громадського, політичнго діяча, журналіста, народного депутата України I - III скликань, одного із лідерів українського правозахисного руху, багаторічного лідера Народного Руху України, Героя України.

22 грудня 2022 р.

Незвичними оберегами зацікавилися на телеканалі Рада

Майстрині гуртка «Українські вечорниці» знову зібралися на вишивання QR-кодів. Кожна з них уже вдома почала вишивати обереги, тому кожна могла продемонструвати свою роботу. Незвичними оберегами зацікавилися на телеканалі Рада, тому сьогодні вишивальниці не тільки вишивали, а й давали інтерв’ю.

21 грудня 2022 р.

Антигуманність війни була головною темою творчості Генріха Белля

21 грудня виповнюється 105 років від дня народження німецького письменника Генріха Теодора Белля (1917 – 1985). Йому випало бути підданим Третього Рейху, далі – солдатом вермахту, потім – військовополоненим і нарешті – громадянином зруйнованої, розтоптаної, приниженої країни.

19 грудня 2022 р.

День Святого Миколая – особливе свято

День Святого Миколая – улюблене свято не тільки дітей, а й дорослих. В цей чудовий день хочеться побажати, щоб святий Миколай завжди допомагав всім у справах та добрих починаннях. Нехай негаразди закінчаться, а любов, терпіння, розуміння і добро наповнять кожну душу. Сьогодні наші серця були відкриті для щирої української пісні. Лунали пісні, вірші, гумор у виконанні чудового колективу «Дивограй», яким керує Микола Миронов.

18 грудня 2022 р.

Вишиваємо – скануємо – слухаємо українське

Вишивальниці – учасниці бібліотечного гуртка «Українські вечорниці» вирішили підтримати благодійну акцію «#Суперсила на Різдво», яку зініціював Полтавський центр культури та дозвілля Полтавської міської територіальної громади

Учасники гуртка «Українські вечорниці» зібралися на підсумкове засідання

Цього року склалося так, що вишивальниці і рукодільниці гуртка «Українські вечорниці» працювали цілий рік по домівках. 17 грудня був день Варвари – покровительки вишивальниць. Тому вишивальниці вирішили зібратися на підсумкове засідання, щоб поспілкуватися, розповісти про зроблену роботу та плани на майбутнє.

16 грудня 2022 р.

Багато пророцтв письменника-фантаста Артура Кларка уже збулись

16 грудня105 років з дня народження англійського письменника-фантаста, футуролога, науковця та винахідника Артура Чарльза Кларка.

15 грудня 2022 р.

Трагізм долі Миколи Куліша

18 грудня виповнюється 130 років від дня народження Миколи Куліша. Він був від природи багатогранно обдарованою особистістю: військовим, громадським діячем, газетярем і письменником, публіцистом, драматургом. Його п’єси «Народний Малахій», «Мина Мазайло», «Патетична соната» досі ставлять з незмінним успіхом.

13 грудня 2022 р.

Німецький поет Генріх Гейне був беззаперечним авторитетом для Лесі Українки

13 грудня виповнюється 225 років з дня народження Генріха Гейне – одного із найбільш визначних німецьких поетів та журналістів XIX століття, одного із найяскравіших представників світового романтизму. Він належить до німецькомовних поетів, твори яких перекладено на найбільшу кількість мов світу. До багатьох віршів була складена музика композиторами Шуманом, Шубертом, Брамсом, Чайковським, Штраусом.

12 грудня 2022 р.

Згадаймо традиції та обряди Андріївських вечорниць

Читальна зала нашої бібліотеки сьогодні прикрасилась вишитими рушниками, скатертинами, доріжками. На столах красувався глиняний посуд, а поряд – макітри, збоку примостилася прядка. Сьогодні зібралися на вечорниці.

6 грудня 2022 р.

Дякуємо нашим мужнім воїнам!

Наша бібліотека постійно спілкується з людьми, яких сьогодні вітаємо – солдатів та офіцерів Збройних Сил України. Наші славні, непохитні, мужні воїни, якими захоплюємося, яким безмежно дякуємо, за яких молимося і яким допомагаємо чим можемо.

4 грудня 2022 р.

Три провідні джерела творчості Джозефа Конрада: українська земля, велич англійської мови, сила польського духу

3 грудня виповнилося 165 років від дня народження Джозефа Конрада (1857 – 1924), англійського письменника, критика польського походження, уродженця України.

1 грудня 2022 р.

Захворіти легко, видужати – ні: СНІД

Віртуальна інформхвилинка

Людське здоров’я та життя – найбільші життєві цінності, вартість яких важко переоцінити. Тому ніколи не слід забувати про відповідальне ставлення до їх збереження, бо лише при здоров’ї можна подолати будь-які випробовування.

Життя і слово Григорія Сковороди

В читальному залі нашої бібліотеки в рамках відзначення 300-річного ювілею українського мислителя Григорія Сковороди було проведено літературну мандрівку «Життя і слово Григорія Сковороди». Поговорити і донести основні віхи життя та діяльності про цю відому, незвичайну і обдаровану особистість запросили доцента, кандидата філологічних наук, завідувачку кафедри української мови і літератури Полтавського національного університету ім. В. Г. Короленка Віру Мелешко.

Лемюель Гуллівер прославив Свіфта на весь світ

Джонатан Свіфт – англійський сатирик, публіцист, поет і письменник, церковний діяч. 30 листопада виповнилося 355 років від дня його народження.

Казки Вільгельма Гауфа знає і читає цілий світ

За 25 років земного життя німецький письменник-казкар Вільгельм Гауф (1802 – 1827) залишив по собі дивовижну спадщину, про яку не тільки говорять, а й перевидають, перекладають, читають у багатьох країнах уже багато поколінь дітей. Його твори екранізують, створюють за їх мотивами мультфільми протягом більше ніж двох століть.