29 грудня 2022 р.

Хай прийде лише радість в Новий рік!

Цей Новий рік ми відзначатимемо по-іншому, на відміну від попередніх: без святкових салютів та гучного сміху, головні ялинки міст нагадують нам про війну, але вони все одно залишаються святковими. 

Нехай наступного року буде вдосталь всього: тепла, світла, обіймів, часу! Часу на сім'ю, часу на подорожі, часу працювати та радіти життю. Нехай же 2023 рік подарує нам найголовніше – Перемогу і Мир!

26 грудня 2022 р.

У бібліотеці вшанували пам'ять В’ячеслава Чорновола

Сьогодні вшанували пам'ять видатного політичного діяча, правозахисника, невтомного борця за незалежність України В'ячеслава Чорновола. 24 грудня виповнилося 85 років від дня його народження.

25 грудня 2022 р.

Українець з безмежного Всесвіту: Олесь Бердник

25 грудня виповнюється 95 років від дня народження Олеся (Олександра) Бердника  (1927 – 2003), українського письменника-фантаста, філософа, одного із засновників Української Гельсінської групи.

В’ячеслав Чорновіл: Людина, борець, патріот

Інформдайджест

24 грудня виповнилося 85 років з дня народження В’ячеслава Максимовича Чорновола, державного, громадського, політичнго діяча, журналіста, народного депутата України I - III скликань, одного із лідерів українського правозахисного руху, багаторічного лідера Народного Руху України, Героя України.

22 грудня 2022 р.

Незвичними оберегами зацікавилися на телеканалі Рада

Майстрині гуртка «Українські вечорниці» знову зібралися на вишивання QR-кодів. Кожна з них уже вдома почала вишивати обереги, тому кожна могла продемонструвати свою роботу. Незвичними оберегами зацікавилися на телеканалі Рада, тому сьогодні вишивальниці не тільки вишивали, а й давали інтерв’ю.

21 грудня 2022 р.

Антигуманність війни була головною темою творчості Генріха Белля

21 грудня виповнюється 105 років від дня народження німецького письменника Генріха Теодора Белля (1917 – 1985). Йому випало бути підданим Третього Рейху, далі – солдатом вермахту, потім – військовополоненим і нарешті – громадянином зруйнованої, розтоптаної, приниженої країни.

19 грудня 2022 р.

День Святого Миколая – особливе свято

День Святого Миколая – улюблене свято не тільки дітей, а й дорослих. В цей чудовий день хочеться побажати, щоб святий Миколай завжди допомагав всім у справах та добрих починаннях. Нехай негаразди закінчаться, а любов, терпіння, розуміння і добро наповнять кожну душу. Сьогодні наші серця були відкриті для щирої української пісні. Лунали пісні, вірші, гумор у виконанні чудового колективу «Дивограй», яким керує Микола Миронов.

18 грудня 2022 р.

Вишиваємо – скануємо – слухаємо українське

Вишивальниці – учасниці бібліотечного гуртка «Українські вечорниці» вирішили підтримати благодійну акцію «#Суперсила на Різдво», яку зініціював Полтавський центр культури та дозвілля Полтавської міської територіальної громади

Учасники гуртка «Українські вечорниці» зібралися на підсумкове засідання

Цього року склалося так, що вишивальниці і рукодільниці гуртка «Українські вечорниці» працювали цілий рік по домівках. 17 грудня був день Варвари – покровительки вишивальниць. Тому вишивальниці вирішили зібратися на підсумкове засідання, щоб поспілкуватися, розповісти про зроблену роботу та плани на майбутнє.

16 грудня 2022 р.

Багато пророцтв письменника-фантаста Артура Кларка уже збулись

16 грудня105 років з дня народження англійського письменника-фантаста, футуролога, науковця та винахідника Артура Чарльза Кларка.

15 грудня 2022 р.

Трагізм долі Миколи Куліша

18 грудня виповнюється 130 років від дня народження Миколи Куліша. Він був від природи багатогранно обдарованою особистістю: військовим, громадським діячем, газетярем і письменником, публіцистом, драматургом. Його п’єси «Народний Малахій», «Мина Мазайло», «Патетична соната» досі ставлять з незмінним успіхом.

13 грудня 2022 р.

Німецький поет Генріх Гейне був беззаперечним авторитетом для Лесі Українки

13 грудня виповнюється 225 років з дня народження Генріха Гейне – одного із найбільш визначних німецьких поетів та журналістів XIX століття, одного із найяскравіших представників світового романтизму. Він належить до німецькомовних поетів, твори яких перекладено на найбільшу кількість мов світу. До багатьох віршів була складена музика композиторами Шуманом, Шубертом, Брамсом, Чайковським, Штраусом.

12 грудня 2022 р.

Згадаймо традиції та обряди Андріївських вечорниць

Читальна зала нашої бібліотеки сьогодні прикрасилась вишитими рушниками, скатертинами, доріжками. На столах красувався глиняний посуд, а поряд – макітри, збоку примостилася прядка. Сьогодні зібралися на вечорниці.

6 грудня 2022 р.

Дякуємо нашим мужнім воїнам!

Наша бібліотека постійно спілкується з людьми, яких сьогодні вітаємо – солдатів та офіцерів Збройних Сил України. Наші славні, непохитні, мужні воїни, якими захоплюємося, яким безмежно дякуємо, за яких молимося і яким допомагаємо чим можемо.

4 грудня 2022 р.

Три провідні джерела творчості Джозефа Конрада: українська земля, велич англійської мови, сила польського духу

3 грудня виповнилося 165 років від дня народження Джозефа Конрада (1857 – 1924), англійського письменника, критика польського походження, уродженця України.

1 грудня 2022 р.

Захворіти легко, видужати – ні: СНІД

Віртуальна інформхвилинка

Людське здоров’я та життя – найбільші життєві цінності, вартість яких важко переоцінити. Тому ніколи не слід забувати про відповідальне ставлення до їх збереження, бо лише при здоров’ї можна подолати будь-які випробовування.

Життя і слово Григорія Сковороди

В читальному залі нашої бібліотеки в рамках відзначення 300-річного ювілею українського мислителя Григорія Сковороди було проведено літературну мандрівку «Життя і слово Григорія Сковороди». Поговорити і донести основні віхи життя та діяльності про цю відому, незвичайну і обдаровану особистість запросили доцента, кандидата філологічних наук, завідувачку кафедри української мови і літератури Полтавського національного університету ім. В. Г. Короленка Віру Мелешко.

Лемюель Гуллівер прославив Свіфта на весь світ

Джонатан Свіфт – англійський сатирик, публіцист, поет і письменник, церковний діяч. 30 листопада виповнилося 355 років від дня його народження.

Казки Вільгельма Гауфа знає і читає цілий світ

За 25 років земного життя німецький письменник-казкар Вільгельм Гауф (1802 – 1827) залишив по собі дивовижну спадщину, про яку не тільки говорять, а й перевидають, перекладають, читають у багатьох країнах уже багато поколінь дітей. Його твори екранізують, створюють за їх мотивами мультфільми протягом більше ніж двох століть.

26 листопада 2022 р.

Не згасне в серці пам’яті свіча

Україна щороку, четвертої суботи листопада, вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932 – 1933 років, масових штучних голодів 1921 – 19231946 – 1947 років. Цього року ця дата припадає на 26 листопада.

22 листопада 2022 р.

Лопе де Вега – людина бурхливих пристрастей, невичерпної енергії та авантюрного складу характеру

Лопе де Вега — іспанський драматург, діяльність якого належить до так званого «золотого століття» іспанської літератури. Сучасники називали його «дивом природи». Адже його перу належать більше ніж півтори тисячі п'єс, причому всі вони написані віршами, — рекорд, здається, ніким не побитий. Ні над жодною зі своїх п'єс Лопе не працював більше трьох днів, а більшість писав протягом 24 годин. Актори в буквальному розумінні стояли у нього за спиною — не встигало чорнило висихати на рукописі, як вони вихоплювали написане та поспішали з ним до театру.

21 листопада 2022 р.

Україну не поставити на коліна

 Вірш «Україні» був написаний більше двадцяти років тому Володимиром Михайловичем Писаренком (1940 – 2014), журналістом, поетом з Великобагачанщини, членом Національної спілки журналістів України, членом Полтавської спілки літераторів, автором п’ятьох збірок.

Піснями наближаємо перемогу

Концерт театру української пісні «Родина калинова» успішно пройшов, не дивлячись на несприятливі погодні умови та відключення світла. Біль, радість, підтримку і щастя можна висловити музикою, а також знайти у ній відраду в такий складний для усіх нас час. А ще українська пісня – споконвіку частина сили, волі і жаги до перемоги нашого народу. Кожна пісня звучала як підтвердження того, що українців не зламати, як і не зруйнувати нашу мову і культуру.

20 листопада 2022 р.

Євгена Пашковського Павло Загребельний порівнював з вулканом

19 листопада відзначив 60-літній ювілей Євген Володимирович Пашковський — український письменник, есеїст, який належить до так званої «Житомирської літературної школи».

16 листопада 2022 р.

Письменник Олександр Есаулов хоче, щоб діти з книги винесли прості, людяні чуття

Олександр Есаулов письменником став уже в солідному віці. В 1986 році він працював заступником голови міськвиконкому, по-сучасному кажучи, заступником мера міста Прип’яті. Коли сталася аварія на Чорнобильській АЕС, то  розуміючи масштаби цієї події, він став вести щоденник. Саме з упорядкування нотаток про події в Прип’яті розпочалася його письменницька діяльність. До 20-х роковин цих подій вийшла книга «Чернобыль: летопись мертвого города».

14 листопада 2022 р.

Книга Валентини Малишко про батька звучить як спокута, спомин і сповідь

14 листопада виповнюється 110 років з дня народження Андрія Малишка, українського поета, публіциста, перекладача, літературного критика.

10 листопада 2022 р.

Пісня лунає - душу звеселяє

Пісня з давніх-давен вважається невід’ємною частинкою кожного народу. Вона уособлює спогади про минуле, роздуми про сьогодення та мрії про щасливе майбутнє. Українська пісня чарує не тільки своєю мелодійністю, але і наповнена глибоким змістом. Сьогодні ми ще раз впевнилися в цьому на концерті, який нам подарував народний аматорський самодіяльний хор «Берегиня» на чолі зі вправним, талановитим козаком Сергієм Асауленком.

9 листопада 2022 р.

День, присвячений українській мові, українському слову, українській книзі

З 1997 року 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. Дата свята обрана невипадково, бо це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця. За деякими дослідженнями, саме з його праць починається українська писемність. Тому в нашій бібліотеці цей день був присвячений українській мові, українському слову, українській книзі.

8 листопада 2022 р.

Найвідоміший роман Курта Воннегута «Бойня номер п'ять» написаний на основі власних переживань

11 листопада виповнюється 100 років з дня народження одного з найбільш значних американських письменників XX століття Курта Воннеґута. В його творчому доробку 14 романів, більше 50 оповідань, декілька збірок ессе і публіцистики, п’єси і сценарії.

3 листопада 2022 р.

За кількістю написаного Богдан Лепкий поступається в українській літературі тільки Іванові Франкові

4 листопада виповнюється 150 років з дня народження українського педагога, прозаїка, поета, мистецтвознавця, літературознавця, критика, педагога, перекладача, історика літератури, видавця, публіциста, громадсько-культурного діяча, художника Богдана Лепкого.

12 жовтня 2022 р.

У Полтаві Володимир Яворівський три місяці працював над романом про Чорнобильську трагедію

11 жовтня виповнилося 80 років з дня народження українського письменника, громадсько-політичного діяча Володимира Яворівського, людини надзвичайної енергії та працьовитості. У нього вистачало і сили, і волі, і снаги не тільки писати чудові твори, а й перебувати в самісінькій гущі суспільно-політичних подій, вести авторську передачу на радіо «20 хвилин з Володимиром Яворівським».

4 жовтня 2022 р.

Луї Анрі Буссенар зрозумів, що його справжнє покликання не в медицині, а в літературі

Луї Буссенар – талановитий французький письменник, романи якого відомі по всьому світу. Він прославився оригінальними сюжетами та незвичайними ідеями. 4 жовтня виповнюється 175 років від дня його народження. Працівники бібліотеки-філії №7 до цієї дати коротко знайомлять з основними моментами життя та творчості письменника.

На старості років Луї Арагон зневірився в комуністичній ідеї, в яку він так палко вірив

3 жовтня виповнилося 125 років від дня народження французького письменника, критика, громадського діяча Луї Арагона. Його творча спадщина широка: поезія, проза, критика, публіцистика. Його письменницький шлях, плідний, до межі насичений працею і пошуками, тривав більше шести десятиліть.

На часі зараз говорити про героїзм та незламність українського народу

Година спілкування «Незламна та нескорена Україна» була проведена ще для однієї групи учнів ПТУ №4. Адже виховання патріотизму та почуття гордості за героїчний український народ як ніколи актуально звучить у дні нинішньої визвольної боротьби.

3 жовтня 2022 р.

Участь у марафоні «Бібліотека і війна: тримаємо стрій!»

30 вересня у Всеукраїнський день бібліотек відбувся бібліотечний марафон «Бібліотека і війна: тримаємо стрій!». Марафон відбувся онлайн на платформі Zoom з одночасною трансляцією на фейсбук-сторінках Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, Науково-методичного відділу НБУ імені Ярослава Мудрого, ВГО Українська бібліотечна асоціація.

2 жовтня 2022 р.

Духовність для Леоніда Мосендза була понад усе

Про Леоніда Марковича Мосендза відомий чеський дослідник української літератури М. Неврлий писав, що він «рідкісна й багата модифікація людського духу». І справді, Леонід Мосендз не лише письменник, що працював у різних жанрах мистецтва слова (поет, прозаїк, публіцист, критик, перекладач), але й учений, знаний свого часу на Заході.

1 жовтня 2022 р.

Незгасна свіча Валер’яна Поліщука

«До глибокого розуміння мене Україна доросте через двадцять років», – так написав про себе 1929 року український письменник, прозаїк, публіцист доби Розстріляного Відродження Валер’ян Поліщук (1897 – 1937). 1 жовтня виповнюється 125 років від дня його народження.

29 вересня 2022 р.

Бібліотека запрошує друзів!

Бібліотека – це храм, де зберігаються духовність, знання та мудрість. У давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі». Що б ми не робили, чим би ми не займалися, нам завжди потрібен розумний і вірний помічник – книга. Адже книга – це дивовижний скарб людства. Саме крізь книгу ми пізнаємо світ, мандруємо ним, робимо його кращим. Мудрість, укладена в обіймах книги, окриляє кожну людину.

Година спілкування про незламність та нескореність України

«Незламна та нескорена Україна» – такою була тема години спілкування з учнями та викладачами ПТУ №4, які завітали до читальної зали нашої бібліотеки.

15 вересня 2022 р.

Шляхами тріумфів Соломії Крушельницької

Ім’я українки Соломії Крушельницької золотими літерами вписане в історію світового оперного мистецтва. Палкі шанувальники, вірні друзі, ярі заздрісники були на її шляху до слави. Користувачі бібліотеки-філії №7 зібралися на музичне рандеву, щоб дізнатися про життя і творчість талановитої жінки, почути її чаруючий голос із записами пісень та арій в її виконанні.

10 вересня 2022 р.

Презентація фотовиставки «Україна в огні»

10 вересня у бібліотеці-філії № 7 відбулася презентація фотовиставки «Україна в огні». ЇЇ автор – харківський військовий фотокореспондент, волонтер, поет, прозаїк Леонід Логвиненко.

7 вересня 2022 р.

Геній, який вважав себе невдахою

11 вересня 160 років тому народився король новел та майстер оповідань – американський письменник О.Генрі (справжнє ім'я — Ві́льям Сі́дні По́ртер). Його життя нагадує драматичний сюжет для роману: раннє сирітство, пошуки себе, ув’язнення та раптовий злет, визнання й багатство, творчий спад. Для кожного твору письменник намагався придумувати щасливу кінцівку, але його власне життя виявилося без хепі-енду.

29 серпня 2022 р.

Український «сміхотерапевт» Павло Глазовий

30 серпня виповнюється 100 років від дня народження Павла Глазового – українського поета-гумориста, сатирика, лауреата премії імені Остапа Вишні, першого лауреата премій імені Петра Сагайдачного, імені Наталі Забіли, Заслуженого діяча мистецтв України. Творчий ужиток поета – майже зо два десятка книжок, які зачитуються до дірок, безліч публікацій у періодиці, тисячі авторських виступів перед численними аудиторіями. 

24 серпня 2022 р.

Незалежна і єдина, будь навіки, Україно!

24 серпня українці святкують найважчий День Незалежності у своїй історії. 31-шу річницю Незалежності ми зустрічаємо в умовах повномасштабної війни з російськими загарбниками, протистоячи військам окупантів, відстоюючи державу і свободу, захищаючи гідність, честь, життя і незалежність - свою так само як і своєї країни. Новини про ворожі обстріли та руйнування затьмарюють це свято. Проте ми знаємо, що кожен з нас на своєму фронті захищає рідну землю.

Поет у прозі: Юрій Яновський

27 серпня виповнюється 120 років від дня народження українського письменника Юрія Яновського (1902 – 1954). Складний і важкий, іноді й суперечливий творчий шлях пройшов Юрій Яновський, шлях, будні якого були сповнені пристрасної творчості й горіння. Девізом його стали крилаті слова Еміля Золя: «Ні дня без рядка».

23 серпня 2022 р.

Секрет успіху Пауло Коельйо

24 серпня виповнюється 75 років від дня народження Пауло Коельйо — бразильського письменника, поета, одного з найбільш відомих філософів сучасності. Його романи заслужено стали бестселерами і перекладені багатьма мовами світу. В чому ж секрет успіху бразильця? І чому його твори надихають читачів з усього світу? Таємниця митця проста: все, що він описує у своїх творах – відбувалося з ним насправді.

20 серпня 2022 р.

Унікальність творчості Ніни Бічуї

24 серпня виповнюється 85 років від дня народження української письменниці, журналістки, перекладачки Бічуї Ніни Леонідівни (1937).

17 серпня 2022 р.

Осип Маковей працював і жив для народу

23 серпня виповнюється 155 років від дня народження українського поета, прозаїка, публіциста, критика, літературознавця, перекладача, редактора багатьох періодичних видань, педагога, громадсько-політичного діяча Осипа Маковея.