27 грудня 2023 р.

Пісня, слово і дух мандрівного бандуриста Богдана Козловського

У бібліотеці-філії № 7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ відбулася творча зустріч з молодим українським поетом-бандуристом Богданом Козловським. Його називають новоявленим Григорієм Сковородою. Він подорожує Україною, де у містечках та селах збирає оповіді старожилів, які надихають його на створення нових авторських пісень. Мета його подорожей – відродити кобзарство, нести українське слово, підтримувати патріотичний дух українців.

В новий рік з новою книгою

День нової книги «В новий рік з новою книгою» в нашій бібліотеці пройшов радісно і насичено. Радісно, бо поповнення новими книгами нарешті дочекалися. Майже 100 екземплярів книг різноманітної тематики і  виключно українською мовою!

23 грудня 2023 р.

Різдво – найвеличніше свято

Інформдайджест

Різдво Христове – одне з головних свят у християнстві. Цього року за новим церковним календарем його відзначають 25 грудня.

21 грудня 2023 р.

Знакові постаті у долі Марка Вовчка

22 грудня виповнюється 190 років із дня народження Марка Вовчка (Марії Олександрівни Вілінської), письменниці, перекладачки, етнографині. Найповніше її талант, оригінальність і самобутність розкрилися саме у творах, присвячених життю України, що пояснюється, передусім, формуванням літературно-естетичних поглядів Марка Вовчка як письменниці на теренах власне української дійсності, української культури.

19 грудня 2023 р.

На порозі Новий рік!

Святковий настрій нашій читальній залі надає виставка «НА ПОРОЗІ РІК НОВИЙ». Черговий раз роботи своїх вихованців, талановитих юних художників представляє Ірина Пашинська, викладач Полтавської дитячої художньої школи ім. Святослава Пашинського.

Вишите панно – подарунок від майстрині Зої Дацько

Майстерності талановитої вишивальниці, волонтерки ЗОЇ ДАЦЬКО немає меж! В черговий раз вона нас здивувала. Очей не можна відвести від вишитого нею ПАННО.

Руками створена краса: новорічні сувеніри від майстрині Олени Цубер

На часі турбуватися про ялинку. ОЛЕНА ІВАНІВНА ЦУБЕР, наша невтомна фантазерка, майстерно сплела ялинки, які можна як обереги зберігати навіть в кишені. А оберегами-сердечками можна прикрасити ялинку, або подарувати як новорічний сувенір.

17 грудня 2023 р.

Різдвяно-новорічні пісенні переливи

Сьогодні з концертною програмою «Різдвяно-новорічні пісенні переливи» до нас завітав театр української пісні «Родина калинова». Дякуємо колективу та керівнику – заслуженому працівнику культури України Світлані Прокопенко за  майстерний і змістовний виступ. 

Микола Філянський був високоосвіченою та багатогранною людиною

Микола Григорович Філянський був багатогранною особистістю – яскравий український поет, прозаїк, публіцист, музейний діяч, художник i геолог. 

14 грудня 2023 р.

Зустріч з героями книги «Солдати Чорнобиля»

Навіки увійшла в історію трагічна дата 26 квітня 1986 року. Саме в цей день сталася найбільша за всі часи техногенна катастрофа – аварія на Чорнобильській АЕС. Науковий комітет ООН з питань впливу радіації і Всесвітня організація охорони здоров’я віднесли цю катастрофу до аварій ядерних об’єктів найвищого – сьомого – рівня.

9 грудня 2023 р.

Борис Грінченко під впливом «Кобзаря» почав писати українською мовою

Дев'ятого грудня виповнюється 160 років від дня народження Бориса Грінченка – письменника, педагога, лексикографа, літературознавця, етнографа, історика, публіциста, громадсько-культурного діяча, редактора, укладача словника української мови, борця за українську незалежність та самобутність.

7 грудня 2023 р.

Чим хвилює доля і творчість Миколи Хвильового

За світовідчуттям Микола Хвильовий був романтиком, хоча життєва доля аж ніяк не романтична, – скоріше трагічна. Його ім’я повернуте із небуття тільки на початку 90-х років 20 століття, майже через століття після його народження.

6 грудня 2023 р.

Майстер-клас з виготовлення різдвяної іграшки

У День святого Миколая завідувач етнографічного відділу Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Марія Пісцова та старший науковий співробітник відділу етнографії Ірина Власенко провели для учасниць гуртка "Українські вечорниці" бібліотеки-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ майстер-клас з виготовлення різдвяної іграшки у техніці вибійки.

5 грудня 2023 р.

Будні і здобутки волонтерського загону "Невтомні бабусі"

Щороку 5 грудня відзначають Міжнародний день волонтера. Волонтерство – це покликання. Небайдужість до чужої біди, співпереживання, особливий спосіб мислення. Це те, що гуртує волонтерів та веде їх вперед. 

4 грудня 2023 р.

Дякуємо за підтримку!

Напередодні Міжнародного дня волонтера, Дня Збройних Сил України та Дня святого Миколая до бібліотеки завітали поважні гості. Перший заступник міського голови Валерій Пархоменко разом з керівниками закладів культури та депутатами міської ради привітали волонтерів волонтерського загону «Невтомні бабусі» з Міжнародним днем волонтера, подякували їм за самовіддану працю та передали речі, які зараз вкрай необхідні нашим захисникам: теплий одяг, плащі, каремати, спальні мішки, засоби гігієни.

Заслужена нагорода з нагоди Міжнародного дня волонтера

З нагоди Міжнародного дня волонтера учасники волонтерського загону «Невтомні бабусі» за активну волонтерську діяльність були нагороджені грамотою від ГО «Полтавська обласна організація інвалідів війни, Збройних Сил, учасників бойових дій та Силових Структур». А вручив її волонтер Іван Миколайович Данилевський, з яким волонтерський загін давно співпрацює. Він подякував волонтерам за їхню небайдужість і самовіддану працю.

Від «Енеїди» Вергілія до «Енеїди» Котляревського

Український інститут книги вже традиційно щороку проводить акцію «Національний тиждень читання». Ця Всеукраїнська інформаційно-просвітницька акція має на меті консолідацію українського суспільства навколо читання як життєвої стратегії. Адже читання важливих книжок сприяє єднанню українського народу, формуванню нашої ідентичності, збереженню культурно-мовної спадщини держави.