29 листопада 2021 р.

Будьте уважні і обережні – СНІД

Інформхвилинка

Нині всі стурбовані проблемами, пов’язаними з пандемією коронавірусу, але не слід забувати, що поріг ХХІ століття людство переступило з такою особливо небезпечною, смертельною для людини хворобою як ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) і його кінцевою стадією – СНІД ( синдром набутого імунодефіциту).

27 листопада 2021 р.

Вияв скорботи за невинними жертвами голодоморів

Сьогодні Україна в жалобі, сьогодні День пам’яті жертв голодоморів. Ми приєдналися до акції «Запали свічку» та до Загальнонаціональної хвилини мовчання, а той вогник, що засвітився у вікні нашої бібліотеки, є виявом нашої скорботи за невинними жертвами і віри у те, що в майбутньому подібні трагедії не повторяться.

25 листопада 2021 р.

Стефан Цвейг розпочинав літературну творчість з поетичних збірок

Стефан Цвейг (1881 – 1942) – австрійський письменник, драматург, журналіст, літературний критик. До 140-річчя письменника, яке відзначається 28 листопада, працівники бібліотеки-філіалу № 7 пропонують цікаві факти про його життя та творчість.

23 листопада 2021 р.

Він жив і працював з Україною в серці

27 листопада виповнюється 120 років з дня народження українського поета другої хвилі еміграції, перекладача, редактора, педагога Михайла Ореста (Зерова). Працівники бібліотеки-філіалу № 7 підготували інформацію про нашого земляка, ім'я якого відоме не тільки на Полтавщині та Україні, а й за кордоном.

20 листопада 2021 р.

Підтримка Революції Гідності та Свободи полтавцями

Разом з всією Україною і полтавці вийшли на протестні акції у відповідь на рішення проросійського режиму Януковича щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, які стали подіями Революції Гідності та Свободи протягом листопада 2013 – лютого 2014 року.

18 листопада 2021 р.

Історичне минуле та будні сучасності в творчості Дмитра Міщенка

Творчий доробок відомого українського письменника Дмитра Олексійовича Міщенка, кандидата філологічних наук, лауреата Національної премії України імені Т. Г. Шевченка без перебільшення є одним з найкращих здобутків української літератури другої половини XX століття, бо вiн створив цілу бібліотеку – шість збірок оповідань, дванадцять романів, дванадцять повістей, які не раз перевидавалися.

Цей допис підготовлено працівниками бібліотеки-філіалу №7 до 100-річного ювілею письменника.

17 листопада 2021 р.

Все життя і творчість художника Євгена Путрі були пов’язані з нашим містом та краєм

15 листопада помер Євген Путря – полтавський художник-графік, член Національної Спілки художників України, лауреат премій імені Самійла Величка, Панаса Мирного та Миколи Ярошенка, батько талановитої вічно юної художниці Саші Путрі, який тільки 1 листопада відзначив свій 85-ти річний ювілей.

11 листопада 2021 р.

Микола Сингаївський написав перші рядки «Чорнобривців» у Франції

Свою пісню і вдачу Микола Сингаївський взяв із отчого краю, поліського села Шатрище на Житомирщині, де він народився 12 листопада 1936 року в сім'ї хлібороба. Його дорога до слова, як і вся творча біографія, практично не розлучалася з поезією теплих лугів, ластівочих весен, а відтак і поезією праці, причетністю до співучого розмаїття краси рідної природи. Працівники бібліотеки-філіалу № 7 підготували інформацію про знакову поезію Миколи Сингаївського «Чорнобривці», яка стала українським ліричним гімном, ніжною до болю посвятою українській жінці і нашій Божій, милій стороні і яку поет написав, як не дивно, у Франції

10 листопада 2021 р.

Видатний мислитель-гуманіст Федір Михайлович Достоєвський

11 листопада виповнюється 200 років від дня народження видатного російського мислителя-гуманіста, письменника Фeдоpа Миxaйлoвича Дocтoєвcького.

9 листопада 2021 р.

Слово Леоніда Бразова потрібне і сьогодні

9 листопада виповнюється 105 років від дня народження Леоніда Петровича Бразова (1916—1997), українського письменника. Він належав до покоління фронтовиків. Це для нього було не просто визначенням, статусом, але і втіленням певних моральних критеріїв. Він був переконаний, що ті, хто боровся проти смерті, знають ціну й життю. Війна скалічила його фізично, але загартувала духовно і зробила письменником. Саме у фронтових газетах він писав статті, друкував поезії. Через помилку друкара, який загубив першу половину прізвища, Леонід Безобразов став Бразовим. Так з’явився творчий псевдонім, яким письменник і послугував в подальшій своїй літературній діяльності.

8 листопада 2021 р.

Олесь Досвітній був одним з тих, хто творив історію доби

8 листопада виповнюється 130 років з дня народження українського прозаїка Олеся Досвітнього (1891 – 1934). Він — автор кількох романів і повістей та збірок оповідань, належав до керівництва ВАПЛІТЕ, брав участь у численних літературних дискусіях. Працівники бібліотеки-філіалу № 7 підготували інформацію про складне, насичене подіями життя письменника.

6 листопада 2021 р.

Микола Вінграновський любив людей, слова, а понад усе Україну

7 листопада виповнюється 85 років з дня народження Миколи Степановича Вінграновського (1936 - 2004) – одного із найвизначніших українських поетів і прозаїків ХХ століття (Національна премія України ім. Т. Шевченка (1984), літературна премія «Благовіст», премія Фундації Антоновичів (США)), постановника 14 художніх та документальних фільмів, сценариста, актора (золота медаль кінофестивалю в Лос-Анджелесі за краще виконання чоловічої ролі у кінострічці «Повість полум’яних літ» Олександра Довженка, учнем якого він був).

4 листопада 2021 р.

Чарівність жіночого портрету

Образ жінки був вічною темою мистецтва, а характер жінки, її настрій привертав особливу увагу багатьох художників. «Українська жіноча врода» – таку назву має виставка, яка нещодавно відкрилася в читальному залі бібліотеки-філіалу № 7 і презентує роботи учнів Полтавської дитячої художньої школи під керівництвом викладача Тарасенко В. А.

Будитель галицької національної свідомості

У літопис національного відродження у західних землях України середини ХІХ ст. золотими літерами вписане ім'я видатного письменника і громадсько-культурного діяча Маркіяна Шашкевича (1811 – 1843). 6 листопада виповнюється 210 років від дня його народження. З цієї нагоди працівники бібліотеки-філіалу № 7 підготували інформацію про славного сина Галицької землі.

3 листопада 2021 р.

Леонід Ушкалов – дослідник української літератури надзвичайно широкого розмаху

5 листопада виповнюється 65 років від дня народження українського літературознавця і письменника, доктора філологічних наук, професора кафедри української і світової літератури Харківського національного педагогічного університету ім. Григорія Сковороди Леоніда Володимировича Ушкалова (1956 - 2019).

Цей допис працівники бібліотеки-філіалу №7 створили для ознайомлення з його діяльністю як дослідника української літератури надзвичайно широкого розмаху — від бароко і до постмодерну.

1 листопада 2021 р.

Душа Володимира Мирного вже відлетіла за обрій

Вже вдруге 1 листопада день народження полтавського письменника Володимира Степановича Мирного відзначаємо без нього. Є що згадати, а саме головне, є що почитати – його щиру і трепетну, подекуди призивну лірику, особливо останні твори, та життєву, філософську і, в деякій мірі, повчальну прозу.

Дніпрова Чайка – це символ свободи не тільки особистої письменницької, а й усього українського народу

Красивий псевдонім «Дніпрова Чайка» належить українській письменниці, поетесі Людмилі Василевській-Березіній. За однією з версій, літературний псевдонім прилинув з берегів Славути, де пройшло дитинство письменниці, з тієї народної пісні, яку так часто співав її батько, а за іншою – письменниця обрала цей псевдонім за аналогією до легендарної дівчини-чайки з власної однойменної мініатюри. Та, беззаперечно, письменниця його вибрала, виходячи з українознавчого спрямування своїх творів. Дніпрова Чайка – це символ свободи не тільки особистої письменницької, а й усього українського народу, для якого вона писала.