16 листопада 2024 р.

Новинки книг зарубіжних авторів

Наша бібліотека поповнилася новими книгами, серед яких кожен зможе знайти щось цікаве для себе. Пропонуємо вашій увазі огляд  новинок зарубіжних авторів.

Джон О’Хара – один із найвидатніших письменників ХХ століття. Користуючись підтримкою Ернеста Гемінґвея, Ф. Скотта Фіцджеральда та Дороті Паркер, він написав шістнадцять романів, серед яких його перший роман «Побачення у Самаррі». До речі, книга увійшла до списку журналу «Time» «100 кращих романів англійською мовою, написаних з 1923 року».

Наповнена по вінця багатством та розкішшю, ревнощами та зрадливістю, ця культова книга, перший роман О'Хари, є безстрашним поглядом на темний бік американської мрії, а також неминущим свідченням гострого соціального інтелекту провідного письменника Америки.

Джон та Керолайн Інглиш перебувають на верхівці соціальної еліти маленького містечка. Вони багаті, забезпечені і входять у всі закриті клуби міста. На такій закритій вечірці перед Різдвом 1930 року один нерозважливий вчинок Джона, коли він вилив стакан з віскі найбагатшому мешканцю міста, підкошує його репутацію, а також його самого. Далі слідують інші неприємні події. І це все відбувається на тлі різдвяної атмосфери. Яким чином герой буде виходити з неприємних ситуацій? Це можна буде дізнатися з динамічного, цікавого, насиченого подіями, в дечому автобіографічного роману.

Іспанський письменник Артуро Перес-Реверте відомий як майстер інтелектуального детективу, в якому він навчився творчо переплітати минуле і сьогодення. Кращою його книгою літературні критики та читачі називають роман «Фламандська дошка», що приніс автору перший творчий успіх і зробив його всесвітньо відомим.

В романі «Королева Півдня» Артуро Перес-Реверте розповідає про життя юної мексиканки Тереси Мендоси. Та автор не обмежується описами перипетій долі незвичайної жінки. Другий бік його роману – майже документальне і дуже переконливе розслідування зв’язків між наркоторговцями і представниками влади, яких мафіозі залучають для безперебійної роботи «системи». Вихід роману у світ спричинив справжній скандал, а дві успішні екранізації ще раз підкреслили актуальність теми і безперечний талант романіста.

Протягом роману замість наївної довірливої дівчини світ побачив дуже сильну, розумну, безстрашну й безжалісну жінку. Подружка контрабандиста стає королевою наркотрафіку на півдні Європи.

Роман «Я тут» французької письменниці Клелі Авіт став першою вдалою письменницькою спробою, а згодом отримав престижну премію «New Talent Prize» і уже перекладений 26 мовами світу.

Цей роман – сучасна версія «Сплячої красуні». Ельза, гляціолог й альпіністка, після нещасного випадку в горах уже п’ять місяців перебуває в комі і може лише думати й чути. Але ні сім’я, ні лікарі цього не знають і постає питання про відключення жінки від систем життєзабезпечення… Але одного дня, волею випадку в її палаті зʼявляється молодий чоловік Тібо. Йому важко повірити, що вона не просто спить, і поступово в нього виникає переконання, що вона чує і розуміє кожне його слово. Тібо починає регулярно відвідувати хвору, і для Ельзи його візити стають ковтком свіжого повітря, надією на порятунок… Це знайомство спонукає Ельзу почати внутрішню боротьбу у своїй свідомості.

Марі Бенедикт пише абсолютні бестселери, присвячені маловідомим сторінкам біографій всесвітньо відомих жінок. Серед її творчого доробку є книжки про Розалінд Франклін, Геді Ламар, Мілеву Айнштайн, Аґату Крісті та багатьох інших.

Роман «Єдина жінка в кімнаті» розповідає про життя Геді Ламарр. Краса врятувала її попри єврейське коріння від Голокосту, від нацистів та їхньої партії, яка саме набирала сил у гітлерівській Німеччині та Європі, що спонукало її до шлюбу з австрійським торговцем зброєю.

Після втечі від чоловіка вона опинилася в Голлівуді, де стала відомою американською акторкою, справжньою зіркою сріблястих екранів. Але в Геді була таємниця, яка б точно приголомшила всіх більше за її власне походження чи шлюб: вона – блискуча винахідниця, яка має ідею, що ось-ось переверне Америку догори дриґом… Але в ті часи жінкам важко доводилося добиватися успіху через патріархат.

«Єдина жінка в кімнаті» – напрочуд сильний роман, заснований на неймовірній правдивій історії ікони стилю, чий новаторський винахід назавжди змінив те, як виглядає комунікація сьогодні, допоміг у створенні сучасних технологій зв'язку.

«Чоловік, якого я, здається, знаю» – це зворушливий роман британського письменника Майка Ґейла, який переносить читачів у світ чоловічої дружби, випробувань, книга сповнена надії та оптимізму, нагадуючи читачам про цінність кожного нового дня та важливість підтримки близьких.

Двох колишніх однокласників Джеймса і Денні доля знову зводить разом, щоб вони підтримали одне одного у найскладніші моменти життя.

Сильна гірко-солодка історія несподіваної чоловічої дружби та малоймовірного кохання, сюжет, що змушує замислитися, розказана з притаманною Майку Ґейлу дотепністю та проникливістю, зачіпає питання, які стосуються всіх нас. Ця піднесена історія нагадує нам про просту мужність, що лежить в основі кожної людини.

Критики відзначають, що Ґейл створив один із найкращих своїх творів – глибокий, водночас легкий для читання і проникливий роман.

Американський письменник Гарлан Кобен пише у жанрі детектива та трилера, він лауреат престижних детективних нагород – премій «Едгара По», «Шамус», «Баррі» та «Ентоні».

Захопливий трилер «Він» є новим твором із популярної серії автора про Майрона Болітара. Головному герою – багатому й харизматичному Віндзору Горну Локвуду ІІІ доведеться знайти зв’язок між кількома, здавалося б, непов’язаними злочинами: нещодавнім убивством відлюдника в пентхаусі одного з найпрестижніших будинків Верхнього Вест-Сайду, терористичним актом, який стався сорок п’ять років тому, крадіжкою картин Вермера й Пікассо, які належали Локвудам, убивством рідного дядька та викраденням кузини.

Роман канадської письменниці Б. Р. Маєрс «Моторошне сяйво» вже з перших сторінок переносить у прекрасний вікторіанський Лондон ХІХ століття, де розвивалася справжня готична детективна історія з сімейними секретами, похмурими маєтками та їх таємничими господарями, загадковими мешканцями, з розслідуваннями вбивств.

Тут все крутиться навколо «містичного дару» головної героїні – юної 19-річної спіратулістки Женевʼєви, доля якої зовсім не райдужна і не щаслива. Вона сирота, яка повинна покладатися сама на себе в цьому жорстокому світі і заробляти на своє життя. Тема «привидів» чудово доповнює сюжет. Але настає момент, коли героїні доводиться перетворитися із фіктивного медіума на справжнього детектива. Фінал вражає, ніхто не очікує такого повороту, який є несподіваним, переконливим та ефектним.

Американський письменник в жанрі трилер і детектив Джеймс Паттерсон широко відомий завдяки серії романів про інспектора Алекса Кросса.

В його напруженому поліцейському детективі «Кросс» головний герой, саме Алекс Кросс, обіцяє відійти від роботи, бо його професія створює чимало проблем для близьких. Він повертається до приватної практики, адже є дипломованим психотерапевтом.

Але в місті починаються жорстокі серійні вбивства, які пов'язані з його минулим. Кросс упізнає «стиль» серійного вбивці М’ясника, підозрюваного в убивстві коханої дружини самого детектива. Тоді, 12 років тому, маніяку вдалося висковзнути, та чим же закінчиться протистояння детектива й кілера тепер?

Творчість американської романістки, авторки оповідань і літературної критикині Енн Тайлер є можливість представити такими романами як «Турист мимоволі» та «Плетений колосок».

Події цікавого, зворушливого та веселого роману «Турист мимоволі» розгортаються навколо життя Мейкона Лірі, залежного від рутини чоловіка, який намагається впоратися з хаосом повсякденної життя.

Він ненавидить подорожувати, але заробляє на життя написанням путівників. Через рік після трагічної загибелі сина-підлітка дружина пропонує Мейкону розлучитися.

Саме з цього моменту у героя починається абсолютно нове життя. Врешті-решт він зробить дуже важливий вибір, що визначить його майбутнє. І все це буде схоже на подорож, від якої турист мимоволі Мейкон Лірі чи не вперше отримає справжнє задоволення.

Газета The Washington Post писала, що це безсумнівно, найкраща книжка авторки… вона лишає по собі насолоду і біль. А у «Time» про книжку зазначили: «Гумористичний… приємно дивний… роман, який оживає завдяки вигадливим авторським находкам і реалістичним персонажам».

До речі, в 1988 році за цим романом було знято фільм.

«Плетений колосок» – затишний роман про звичайну американську родину, щира, щемка, з безліччю мудрих висловів книга. Кожен розділ присвячений одному з періодів життя родини. Спостерігаючи за буднями Ґарреттів бачимо, як зростають і вилітають із «гнізда» діти і ось вони вже самі створюють свої сім'ї. Роман не спішний, не має особливо динамічних подій. Завдяки цьому здається, що сім'я цілком реальна, бо наше життя і складається саме з рутини й буднів.

Цей роман показує, як в одній сім'ї можуть поєднуватися абсолютно різні за характером, темпераментом та уподобаннями люди. І це не означає, що хтось кращий або гірший. Кожен в цій книзі знайде щось важливе для себе, можливо навіть погляне на свою сім'ю та стосунки з дітьми з іншого боку.

Дебютний роман американської письменниці Мідж Реймонд «Мій останній континент» приніс автору блискучий успіх. Ця могутня, багатопланова любовно-пригодницька оповідь, дія якої розгортається в екстремальних умовах.

Виявляється, поїхати туристом в Антарктиду цілком доступно – доїжджаєте до Аргентини, там в Ушуайї сідаєте на круїзний корабель і насолоджуєтесь прекрасними краєвидами вічних снігів, льодовиків, айсбергів і місцевої фауни. Головні герої роману – Деб і Келлер – працюють гідами на таких круїзних судах. Вони загрузли в своїх спогадах і травмах. І тільки Антарктида дає їм зцілення. Книжка достатньо меланхолійна й повільна. Розвиток подій дрейфує між крижинами й пінгвінами. Напруга постійно росте з кожною сторінкою. Але кінцівка додає емоцій, драми й мурашок по шкірі. Хоч ми й знаємо з початку книги, що трагедія точно відбудеться, але читаючи кінцівку однаково хочеться вірити в чудо.

Ім'я французького письменника Франка Тільє добре відоме шанувальникам трилерів та детективного жанру.

В психологічному трилері «Пазл» прямим текстом не написано нічого страшного і моторошного, але при цьому сюжет захоплює настільки, що вам доведеться боротись із самим собою, щоб відкласти книгу хоч на короткий проміжок часу.

Багато людей мріяли потрапити в таку собі квест-гру, що зветься «Параноєю». Але доступ до цієї гри отримали лиш обрані. Цих людей привозять на територію колишньої психіатричної лікарні, що вже давно стоїть покинутою. І саме тут їм доведеться виконувати завдання, які їм даватиме «Параноя». Переможець отримає 300 000 євро. Та все це здається прекрасною грою рівно до того моменту, коли відбувається перше вбивство! А вже, що далі буде відбуватися, розкаже вам книга. І повірте, це буде надзвичайно цікаво, а саме головне – неочікувано!

Одного разу головний герой роману «Запаморочення» Жонатан Тув’є потрапив в халепу. Він прокинувся і виявив себе прикутим до скелі в ущелині, сповненій крижаного холоду. Поряд він побачив свого вірного пса і двох незнайомців. Троє чоловіків розпочали люту боротьбу за виживання, поступово втрачаючи людську подобу. Та найстрашнішим з усього став тягар особистої таємниці кожного з них, ретельно прихованої глибоко всередині…

Фінал історії наскільки непередбачуваний, що примушує дочитувати із завмиранням серця.

Запрошуємо всіх до нашої бібліотеки, де ви зможете обрати книгу до душі та насолодитися читанням!

Немає коментарів:

Дописати коментар