Бібліодосьє

НАША ІСТОРІЯ

Відлік своєї історії наша бібліотека розпочала ще до створення Полтавської міської централізованої системи. У 1972 році вона була заснована як міська бібліотека для дорослих №8. З цього часу починається комплектування бібліотечного фонду, під який було виділено кімнату в будинку за адресою: вул. 8 Березня, 13.

Починаючи з 1973 року бібліотека обслуговує читачів, створюються 2 пункти видачі. Їх відвідали 139 читачів і їм було видано 1220 примірників книг. Фонд бібліотеки на той час становив 1682 примірники.

В 1974 році бібліотека продовжила працювати в гуртожитку бавовно-прядильної фабрики по вул. Маршала Бірюзова, 42, де на той час було організовано 4 пункти видачі, обслуговувалось 526 читачів. Книжковий фонд бібліотеки вже налічував 10 568 примірників.

В 1976 році у новому мікрорайоні «Половки» бібліотека отримала приміщення за адресою: пров. Хорольський, 3, в якому знаходиться й до нинішнього часу. Приміщення було спеціально побудоване під бібліотеку, світле, просторе, з красивим читальним залом, кімнатами для зберігання фонду.

Багато для становлення бібліотеки зробили її завідувачки Паскевич Надія Павлівна і Чеснок Галина Іванівна. З 2010 року і до цього часу колектив очолює Заливча Людмила Олександрівна.

На сьогоднішній день фонд бібліотеки налічує майже 25 тисяч примірників. В бібліотеці працює 4 бібліотечних працівника.

НАШЕ СЬОГОДЕННЯ

Наш колектив – люди закохані в свою справу! Всі свої зусилля ми покладаємо на те, щоб наша бібліотека була не простим зібранням книг, а жила активним життям, розквітала, була для користувачів потрібною і цікавою. Наше головне завдання – це індивідуальне спілкування з кожною людиною, яка завітала до бібліотеки, виховання любові до книг, потягу до знань. Ми любимо наших відвідувачів і намагаємося дарувати їм лише позитивні емоції!

На сьогоднішній день крім традиційних форм обслуговування читачів, таких як видача книг і періодичних видань, в бібліотеці уже є змога безкоштовно користуватись послугами Інтернет-доступу.

Книжкові виставки, перегляди читального залу бібліотеки доповнюються і стилізуються давніми предметами побуту, відображаючи самобутність українського народу. Колекція бібліотеки налічує чималу кількість рушників, вишитих картин, глиняного посуду та інших старожитностей.

Для реалізації творчих здібностей наших користувачів організовано роботу гуртка «Українські вечорниці». Майстрині були активними учасницями різноманітних проектів з вишивки. Таких як «Образ і слово Кобзаря у вишивці», «Україна вишивана», «Україна єднає всіх», вишивали рушники, скатертини для церков, плащаницю.

А ще унікальною діяльність бібліотеки є волонтерство. Буквально з перших днів початку розв’язання війни росії проти України працівники бібліотеки та користувачі розпочали допомогу військовим, які стали на захист країни. 6 квітня 2017 року була започаткована така важлива справа як виготовлення маскувальних сіток. Це ознаменувало і створення волонтерського загону «Невтомні бабусі», який потужно працює і нині. На січень 2024 року було виготовлено майже 2 400 сіток, що становить 65 000 кв. метрів. В рамках реалізації міні-проєкту «Волонтерство – це поклик душі» волонтери загону «Невтомні бабусі» мають невичерпні запаси доброти і кожного дня по часточці її дарують, щедро вкладаючи у ті речі, що передають бійцям на передову, допомагають пораненим військовим в шпиталях.

Творчі заходи, які проводяться в бібліотеці, проходять в теплій, доброзичливій, душевній атмосфері. На цих заходах користувачі мають можливість і відпочити, і познайомитись із запрошеними гостями – письменниками, поетами, діячами культури, артистами, самодіяльними колективами. Тут лунають пісні і живе слово поезії!

Для організації співпраці з творчими музичними колективами громади, популяризації української пісні та традицій нашого народу реалізується міні-проєкт «Книга й пісня – два крила». Даним проєктом філія поєднує популяризацію української книги з пісенною творчістю народних колективів полтавської громади.

Метою міні-проєкту «Славу краю роблять люди» є популяризація фонду краєзнавчої літератури, виховання патріотизму, національної свідомості, поваги до історії й традицій Полтавщини, ознайомлення з літературно-мистецькою спадщиною діячів рідного краю, зустрічі з цікавими творчими людьми рідного краю.

В наших заходах ми втілюємо свої найяскравіші задуми та допомагаємо нашим користувачам цікаво провести дозвілля.

Немає коментарів:

Дописати коментар