12 липня 2025 р.

Катерині Бабкіній цікаво досліджувати, спостерігати і розповідати історії

У молодої і талановитої Катерини Бабкіної, яка народилася 22 липня 1985 року в Івано-Франківську та закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, багато призвань і успіхів у житті. Вона – вже досвідчена українська письменниця, поетеса, перекладачка, сценаристка та драматургиня.

А ще Катерина займається відеопоезією і її відеороботи брали участь у кінофестивалях та літературних фестивалях у Києві, Львові, Сумах, Луганську, Вільнюсі, Валенсії, лауреатка конкурсу читаної поезії «Молоде вино» та організаторка перформансів відеопоезії.

У її творчому доробку є декілька короткометражних фільмів, знятих за її сценаріями. У 2012 році за сценарієм Катерини Бабкіної було знято короткометражний фільм «Зло» в рамках проєкту «Україно, goodbye!». У 2013 році Катерина Бабкіна зняла дебютну короткометражну стрічку «Жовта коробочка». В 2016 році фільм за її сценарієм було представлено в Каннах в добірці молодих режисерів, в тому ж 2016 короткометражний фільм «Кончений» за її сценарієм отримав нагороди «Найкращий фільм» та «Найкращий сценарій» на кінофестивалі «Відкрита ніч» (Київ).

Блог, який веде Бабкіна – про материнство, він цікавий, неформатний та потрібний. Катерина займається громадською діяльністю, а три її щоденних настанови, котрі вона колись собі сформулювала і яких намагається дотримуватися: надихай, будь добрий і роби все, що хочеш.

Багато і успішно Катерина Бабкіна працює на письменницькому поприщі. Її мотивує до написання книжок любов до справи, бо їй цікаво «досліджувати, спостерігати і розповідати історії».

Вона – авторка поетичних збірок «Вогні святого Ельма» (2002) та «Гірчиця» (2011), «Знеболювальне і снодійне» (2014), книги оповідань «Лілу після тебе» (2008), роману «Соня» (2014), дитячих повістей «Гарбузовий рік» (2014) та «Шапочка і кит» (2015), збірки оповідань «Щасливі голі люди» (2016) та збірки віршів «Заговорено на любов» (2017), книжки «Наші птахи і те, що їм заважає» (2018), нон-фікшну для дітей «Сила дівчат» (у співавторстві з Марком Лівіним) та роману в оповіданнях «Мій дід танцював краще за всіх» (2019), воркбуку «Звичка писати» (2020), збірки віршів «Не болить» (2021), дитячих повістей «Гарбузовий рік» та «Шапочка і кит» (2022) та роману для дітей і дорослих «Сніговий тепл» (2022), повість «Мам, пам'ятаєш?» (2023).

Її тексти перекладено івритом, польською, німецькою, англійською, шведською, французькою, чеською, іспанською, румунською, сербською, китайською, в'єтнамською та грецькою мовами, п'єси за її текстами ставилися в Києві, Відні та Женеві, вони друкуються в численних альманахах і антологіях в Україні, Європі, Британії та США.

У 2013 році роман Катерини Бабкіної «Соня» увійшов до довгого списку «Книги року ВВС». «Соня» – це дебютний роман молодої поетки, історія про любов, молодість, кордони, гомосексуалістів, євреїв, Німеччину, Польщу, Албанію, Чорногорію, Салоніки, контрабанду, молитву, інцест, вічне життя, заробітчанство, вагітність, пошук, Аллаха, чудеса та чотириста тисяч євро.

У 2021 році письменниця отримала Центральноєвропейську літературну премію «Ангелус» за польський переклад книжки «Мій дід танцював краще за всіх» (перекладач – польський письменник і літературний критик Богдан Задура). Крім того, Катерина одержала Приз глядацьких симпатій імені Наталії Горбанєвської. Цією відзнакою її нагородили за підсумками читацького онлайн-опитування. Вона – четверта українка, яка отримала цю нагороду – і друга франківчанка. Крім неї, «Ангелус» присудили Юрію Андруховичу, Оксані Забужко й Сергію Жадану.

«Мій дід танцював краще за всіх» – це повісті про п’ять різних родин, діти з яких знайомляться у школі 1 вересня у перший рік незалежності України та залишаються друзями на все життя. Тут йдеться про людські стосунки, самотність, а також про сімейну історію: Голодомор, Другу світову, дев’яності, еміграцію, війну на Донбасі. З часом сюжети та історії родин переплітаються.

З серпня 2022 року Катерина Бабкіна мешкає у Лондоні, щоб дочка росла в безпеці. Чоловік її воює. Вона не будує довгострокових планів і, звісно, мріє повернутися додому.

Працівники бібліотеки-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ вітають молоду, успішну письменницю Катерину Бабкіну з Днем народження. Вона так відрізняється від стереотипного образу бідного, нещасного, ображеного долею і власною державою літератора, тому нехай у її житті буде ще більше теплих зустрічей і яскравих моментів. Нехай кожен день приносить радість, а всі її мрії, навіть у ці непрості часи, знаходять шлях до здійснення.

Немає коментарів:

Дописати коментар