четвер, 12 січня 2017 р.

Літературна персона

 14 січня 2017 року виповнюється 80 років від дня народження відомого українського письменника Євгена Гуцала.
    17 січня 2017 року виповнюється 75 років Роману Гораку — українському письменнику, прозаїку, досліднику творчості Івана Франка.

 Євген Пилипович Гуцало – дивовижний, загадковий, майже нерозкритий критиками письменник. Доробок Гуцала — один із найбагатших кількісно і найрізноманітніших жанрово в українській літературі 2-ї половини 20 століття. Він — поет, новеліст, повістяр, романіст, публіцист, есеїст. Є в нього більше двохсот оповідань, два десятки повістей, два романи, три поетичні збірки, книжки для  дітей, публіцистика.
 З перших оповідань, з першої книжки Євген Гуцало заявив себе як автор лірико-психологічної прози, акварельного письма, зосереджений не просто на внутрішньому світі людини, а на всіх його відтінках і нюансах, як поет природи, що тонко відчуває й відтворює її переміни — холодні світанки, сумні вечори, морозяні чи дощові днини, гру її кольорів, гаму запахів, як охоронець краси, добра, людськості й людяності.
 Письменник надзвичайно багатогранного й caмобутнього таланту, дивовижної працездатності, він перебував у розпалі своїх творчих сил і ще зробив би дуже багато, якби доля виявилася щедрішою до нього.


 Роман Дмитрович Горак — письменник, прозаїк, дослідник творчості Івана Франка, директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка з 1993 року. Заслужений працівник культури України. Кандидат хімічних наук, професор.
 Активний і непересічний діяч у справі вивчення, збереження і використання з науковою і освітньою метою спадщини Івана Франка. Його перу належить понад 300 досліджень і статей про Івана Франка та багатьох письменників.
 Окремими виданнями вийшли його твори: «Тричі мені являлася любов», «Задля празника. У сутінках», «Легенди Нагуєвич», «Марія, мати Франкова», «Адреси пам’яті Івана Франка у Львові», «Адреси юності Франка в Дрогобичі», «Де верхи взносить наш Бескид гордий…», «Твого і’мя не вимовлю ніколи», «Призабуті з Вовкова», «Дім на Софіївці» та ін.
 Автор сценаріїв телевізійних фільмів про Івана Франка: «Рідне село Франка», «Адреси генія у Львові», «Дрогобич – місто юності Івана Франка», «Іван Франко і Львівський університет», «Іван Франко».
 Член Національної Спілки письменників України з 1988 року, заслужений працівник культури України, лауреат Львівської обласної премії в номінації «Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади» імені Михайла Возняка, лауреат премії ім. І. Франка.
 Докладніше про життя та творчість письменників – ювілярів запрошуємо вас прочитати на сторінці нашого блогу «Літературна персона».

Немає коментарів:

Дописати коментар