Про зроблену роботу в цьому році дивіться у
телесюжеті.
27 січня 2021 р.
"Невтомні бабусі" відновили роботу після локдауну
Герої Крут – герої українського народу
29 січня Україна вшановує пам'ять
Героїв битви під Крутами.
Працівники бібліотеки-філіалу№7 пропонують згадати про одну з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.
26 січня 2021 р.
Біль і пам'ять: Голокост
Голокост є наріжним каменем пам’яті про Другу світову війну, найвиразнішим символом злочинів проти людини. Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року проголошено Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї дати у 2012 році, хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття оонівського документа.
25 січня 2021 р.
Ромен Роллан і музика
24 січня 2021 р.
Олександр Ірванець. Абетка життєвих асоціацій
Олександр Ірванець — український поет, прозаїк, драматург і перекладач. 24 січня йому виповнюється 60 років.
23 січня 2021 р.
Павло Тичина - людина і поет
23 січня виповнюється 130 років від дня народження відомого українського поета, перекладача, публіциста, громадського діяча Павла Григоровича Тичини. Він й до сьогодні залишається досить загадковим поетичним феноменом в українській літературі. Працівники бібліотеки-філіалу №7 пропонують розібратися, в чому ж феномен Павла Тичини.
21 січня 2021 р.
Хто ти? Юрко, Пако, Юрій Покальчук
Покальчук народився 24 січня 1941 року в містечку Кременець на Тернопільщині, жив і навчався у Луцьку.
20 січня 2021 р.
Нехай нерозмежованою залишиться навіки!
День Соборності України – свято, яке відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Працівники бібліотеки-філіалу № 7 підготували інформацію про історію виникнення традиції й свята.
19 січня 2021 р.
Обійми мене, обійми…
«Обійми мене, обійми мене, обійми так лагідно і не пускай» – девіз для Міжнародного дня обіймів. Це слова із пісні «Обійми́» — першого синглу з альбому «Земля» українського гурту «Океан Ельзи». Із голосом Вакарчука з радіо, телебачення та плеєрів уже встигло вирости не одне покоління українців, адже він був створений ще у 1994 році. Але з часом не втрачає популярності.
18 січня 2021 р.
Науковці довели цілющу силу хрещенської води
Водохреще. Це свято має ще й іншу назву — Богоявлення, бо саме цього дня, за християнськими переказами, Син Божий прийняв хрещення на річці Йордан. Люди, навіть далекі від релігії, вірять в цілющі властивості води на Водохреща, поспішають скупатися в ополонці та запастися освяченою водою.
Ернст Теодор Амадей Гофман. Три імені, три таланти
Доля Ернста Теодора Амадея Гофмана склалася так, як зазвичай складалися долі багатьох сучасних йому обдарованих людей, щастя і гордість яких полягали в тому, що історія закликала їх до благородної місії будувати і примножувати вітчизняну культуру, а батьківщина не нагороджувала їх за цей подвиг нічим, крім образ, потреби і занедбаності.
16 січня 2021 р.
Поетичні та музичні варіації на тему «Сипле сніг»
Яка ж зима без снігу! Ми його чекаємо з нетерпінням, хоча й завдає нам деколи чималенькі перешкоди! А ще сніг, зиму оспівують поети і композитори. Пропонуємо цікаве дослідження, яке здійснили працівники бібліотеки-філіалу №7.
13 січня 2021 р.
Агатангел Кримський – українець з татарського роду
Агатангел – в перекладі з грецької мови, означає «добрий вісник». Таким милозвучним ім'ям назвали Юхим та Аделаїда Кримські свого сина, який народився 15 січня 1871 року у Володимир-Волинському на Волині.
12 січня 2021 р.
Свято Маланки та Василя
З давніх часів 13 січня українці відзначали свято Маланки (Меланки), яке на наступний день змінювало свято Василя або Старий Новий рік. Працівники бібліотеки-філіалу № 7 підготували цікаву інформацію про ці свята, звідки вони беруть витоки та як їх треба святкувати.
11 січня 2021 р.
Дякувати можна не тільки словами
У Всесвітній день «Дякую» хочеться наголосити, що сказані від щирого серця слова подяки допомагають нам стати ближчими один до одного, передають енергію добра і світла від однієї людини до іншої. А ще подякувати можна поглядом, потиском руки, кивком голови, поклоном, вчинком.
Джек Лондон: велич таланту й парадокси долі
12 січня виповнюється 145 років від дня народження відомого американського письменника, популярного автора пригодницьких романів Джека Лондона. За 17 років своєї літературної діяльності він створив 20 романів, 3 п'єси і понад 200 оповідань. Його твори розповідають про щиру дружбу між тваринами і людьми, тягу до пригод і, звичайно ж, кохання. У своїх кращих книгах - «Мартін Іден», «Серця трьох», «Морський вовк», «Біле Ікло», «Поклик предків» - письменник зумів заглянути в глибину людської душі, показати людину в її величі і в її слабкості. Простота і ємність викладу, динамічність дії, природність діалогу завжди були сильними сторонами його обдарування. Працівники бібліотеки-філіалу № 7 підготували цікаві факти з життя знаменитого письменника.
6 січня 2021 р.
Її називають найніжнішою поетесою України
Книги Ганни Танасівни Чубач приваблюють дорослого й дитячого читача щирими, довірливими інтонаціями. 6 січня виповнюється 80 років від дня її народження, а народилася вона в селі Плоске на Вінниччині.
5 січня 2021 р.
Українська колядка - символ Різдва у світі
13 грудня народився український композитор Микола Леонтович. Він прожив лише 43 роки, але увійшов в історію завдяки щонайменше декільком шедеврам академічної музики. «Щедрик» — один із таких.
2 січня 2021 р.
Символи та герої новорічних свят
Пізнавальна
мозаїка
У наш час навряд чи можна уявити собі новорічні свята без їх головних символів та героїв. Але чи замислювалися ви, звідки прийшли вони до нас? Працівники бібліотеки-філіалу № 7 підготували цікаву розповідь про символи та героїв новорічних свят.