Інформаційний
дайджест
Крим — це особливий край, омитий морем та зігрітий сонцем. Це земля кримськотатарського народу, який, попри всі історичні та політичні реалії, намагається зберегти свою мову, культуру, релігію, світоглядні принципи.
Інформаційний
дайджест
Крим — це особливий край, омитий морем та зігрітий сонцем. Це земля кримськотатарського народу, який, попри всі історичні та політичні реалії, намагається зберегти свою мову, культуру, релігію, світоглядні принципи.
Весна – найбільш обнадійлива пора року. Ми завжди з великим нетерпінням чекаємо її приходу. Саме навесні ми ніби заново народжуємося й очікуємо позитивних змін. Весна сама підказує нам напрямок руху: до музики, до життя, до Перемоги.
27 лютого у єврейській сім'ї дрібного комерсанта народився Ірвін Шоу (1913 – 1984), який став відомим американським письменником, романістом, новелістом, драматургом.
«Рідна мова! Рідна мова!
Що в єдине нас злива…» – ці слова з вірша Олександра Олеся стали назвою книжкової виставки, яка представлена в читальній залі нашої бібліотеки до Дня рідної мови.
Небесна сотня. Прапор.
Чорна стрічка.
І сльози, бо ви, словом
вже не з нами.
Але в думках ви поруч,
і не згасне свічка,
І линуть буде «Слава Україні!» над ланами.
Жорж Сіменон – франкомовний письменник бельгійського походження, один з найвідоміших представників детективного жанру в літературі.
11 лютого в читальному залі бібліотеки-філії № 7 відбулася презентація виставки робіт учениці Полтавської дитячої художньої школи Катерини Животок «Картини Катерини» (викладач Ірина Пашинська).
В бібліотеці-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ на вечорі-спомині «Душа її піснею стала» вшанували пам'ять Раїси Кириченко – народної артистки, героя України, повного кавалера ордену Княгині Ольги та Миколи Чудотворця, лавреатки Національної премії України імені Тараса Шевченка, лавреатки премії імені Дмитра Луценка «Осіннє золото». В 2005 році в цей день вона відійшла у вічність, але її пісенна спадщина є і буде цінним даром, скарбом культурної спадщини нашої країни.
Бертольд Брехт – німецький поет і прозаїк, режисер і теоретик театру, але за словами журналіста Себастіана Каффнера він, перш за все, був «найвидатнішим драматургом з усіх, кого знала Німеччина».
8 лютого виповнюється 195 років з дня народження відомого французького письменника, засновника жанру наукової фантастики, географа, члена Паризького географічного товариства Жуля Верна. У своїх творах він розповідав про подорожі й пригоди, про розумних, сміливих та благородних людей. Він завжди вірив у силу людини, її розум, здатність змінити життя на Землі на краще за допомогою науки.
Майстриня і волонтерка, активна і креативна користувачка нашої бібліотеки Олена Іванівна Цубер на одному із заходів пораду – вивчати українську мову з першоджерел – взяла до уваги. Вирішила почати із творчості полтавця Івана Котляревського, адже він започаткував новий етап формування літературної мови, а його твори написані на основі усної живої народної мови. Вибрала поему «Енеїда», яку називають енциклопедією українознавства. Спочатку вивчила 25 строф по 10 рядків, а зараз уже напам’ять як справжня акторка читає 50 строф. Це всього аж 500 рядків!!!
1 лютого – день народження Григорія Олексійовича Кисіля, заслуженого майстра народної творчості України, художника декоративно-ужиткового мистецтва, викладача Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського, лауреата обласної премії імені Панаса Мирного (2007), лауреата літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки (2014).