17 травня 2024 р.

Музеї про минуле і сучасне книг

Інформаційний калейдоскоп

18 травняМіжнародний день музеїв. Це свято з’явилося в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні Міжнародної ради музеїв була прийнята пропозиція про його встановлення. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.

16 травня 2024 р.

Вишиванку одягаємо – славу України примножуємо

День вишиванки – свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

З вишитою вишиванкою у День вишиванки

У День вишиванки всі одягають вишиванки. А наша майстриня, волонтерка Зоя Дацько прийшла не тільки у власноруч вишитій вишиванці, але й вишила вишиванку на картині. Ще один шедевр!

Уродженець Холмщини Юрій Курило 60 років тому став полтавцем

В читальному залі бібліотеки-філії № 7 відбувся вечір-спогад «Уродженець Холмщини Юрій Курило 60 років тому став полтавцем».  Проведення цього заходу зініціювала користувачка, волонтерка Ірина Юріївна Бердник, щоб вшанувати пам'ять свого батька – знаного вченого-біохіміка і фізіолога, педагога, громадського діяча, великого патріота незалежної України

14 травня 2024 р.

Багатоголосе слово Володимира Мирного

На лірично-патріотичний івент «Талант не пригасив вогонь його творіння: Пам’яті письменника Володимира Мирного» до бібліотеки-філії № 7 завітали викладачі та студенти Полтавського державного аграрного університету, рідні Володимира Мирного.

13 травня 2024 р.

12 травня 2024 р.

На згадку про зустріч з Олексієм Івановичем Чухраєм

Творчий вечір Олексія Чухрая, який пройшов в нашій бібліотеці, продемонстрував, що полтавського композитора люблять і поважають шанувальники української пісні, знають та із задоволенням слухають його твори. Це важливо, бо Олексій Іванович сказав для присутніх, що для нього найвища нагорода – це популярність його пісень.

9 травня 2024 р.

Культура країн Європи – скарбниця світової цивілізації

Віртуальна інформхвилинка

Європа – дивовижний континент з багатою історією. Століттями вона була роз'єднана через постійні війни та протиріччя. Але вже більше 50 років країни Європи об'єдналися на основі спільних людських і демократичних цінностей в Європейський Союз, співпрацюють одна з одною, живуть у єдності та дружбі для того, щоб зробити світ кращим – досягати стабільності, миру та процвітання.

Робити потрібні справи під силу кожному

До «Невтомних бабусь» завітав ще один волонтерський десант, і що приємно відзначити, знову молодь – учні 9-Б класу Полтавської ЗОШ №26.

4 травня 2024 р.

Безпілотні літальні апарати стають незамінним ресурсом для операцій ЗСУ

Війна в Україні спричинила революційний прорив у використанні безпілотників як зброї – ще ніколи й ніде не було на них такого попиту. Безпілотники є передовими засобами спостереження, розвідки та аерозйомки. Сьогодні – це високоточна зброя із ефективністю знищення особового складу і техніки понад 80 %. Жодна артилерія не може зрівнятися з цим. Воювати дронами дешевше, вони вражають більш точно, а ще дозволяють зберегти життя українським військовим.

Подарунки до свят нашим захисникам

До нашої бібліотеки колеги з Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара принесли малюнки і поробки своїх маленьких користувачів. Яскраві, оригінальні, багато з них присвячені Великодню

2 травня 2024 р.

Великдень барвами чарує

Український народ з давніх давен шанує Празник Христового Воскресіння, який має ще такі назви як Свято Пасхи, Велика Неділя Пасхи, а найбільш поширена назва цього свята – Великдень.

29 квітня 2024 р.

Письменниця зарубіжжя Ганна Черінь – щира патріотка України

29 квітня виповнюється 100 років від дня народження Ганни Черінь (справжнє ім’я і прізвище Галина Грибінська, в заміжжі – Паньків) (1924 – 2016) – української поетеси, прозаїка і літературного критика в еміграції.

25 квітня 2024 р.

Учнівський волонтерський десант прибув на допомогу до «Невтомних бабусь»

Цікаво, як учні долучаються до волонтерської діяльності в школах? Скільки цьому  приділяється уваги? За Полтавську гімназію №7 ім. Т. Г. Шевченка можемо з впевненістю сказати, що учні цього закладу дуже активно займаються волонтерською роботою. Велика подяка педагогам цього навчального закладу, які ініціюють волонтерські акції і подяка батькам цих учнів, які дітей підтримують і допомагають.

Вшанували героїчне протистояння людей атомній стихії

Напередодні Міжнародного дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу та Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф для учнів гімназії №7 ім. Т. Г. Шевченка в бібліотеці-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ було проведено годину вшанування «Чорнобиль: і біль, і пам'ять, і тривога».

22 квітня 2024 р.

Творчість Вільяма Шекспіра ніколи не вийде з моди

Англійський драматург, актор і поет Вільям Шекспір – найвідоміший і найуспішніший у світі. Твори жодного іншого літератора не можуть зрівнятися з його п’єсами по частоті постановок у театрах по всій земній кулі.

18 квітня 2024 р.

Земля квітує і піснею чарує

Назва сьогоднішнього концерту – «Земля квітує і піснею чарує». А на гостину до нашої бібліотеки завітав колектив з квітковою назвою «Мальви». Цей вокальний ансамбль нещодавно створено при територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шевченківського району міста Полтави. Його художній керівник – лауреат всеукраїнських пісенних конкурсів народної пісні Леонід Співак.

16 квітня 2024 р.

Роботи майстрині Віри Гордівської – це гарно, майстерно, актуально

Такі мотанки та янголята всі вже бачили багато разів. Але наша невтомна Віра Сергіївна Гордівська продовжує створювати все нові і нові.

Подяка від бійців за маскувальні костюми

Маскувальні костюми ручного виготовлення вважаються кращими, ніж виготовлені на промисловій основі. Тому група наших волонтерів не полишає цієї кропіткої роботи, вдало підбираючи кольори та фактуру матеріалів, щоб вони відповідали місцевості, де будуть використані дані костюми нашими захисниками.

15 квітня 2024 р.

Весняний настрій від юних художників

За вікном уже повним розмаєм буяє весна. Все прокинулось від довгої сплячки та починає жити. З кожним днем трава стає зеленішою, розквітають перші квіти, дерева вкриваються зеленими шатами та розквітлими бутонами. З весняними промінчиками людські серця розцвітають, а думки починають витати у квітучих мріях. Це найкращий час для того, щоб поділитися натхненням та захопленням від цієї весняної енергії, наповнити життя яскравими фарбами.

Малюнки дітей – радість і підтримка для наших захисників

Сьогодні до нашої волонтерської спільноти доєднався Слобожанський лісовий фонд. Ніколи не вгадаєте, що від них отримали.

Анатоль Франс – один з найбільших майстрів прози французької літератури

16 квітня виповнюється 180 років від дня народження французького прозаїка та літературного критика Жака Анатоля Франсуа Тібо (1844 – 1924), який творив під літературним псевдонімом Анатоль Франс.

11 квітня 2024 р.

З піснею і гумором по життю

На ювілейний концерт «З піснею і гумором по життю» сьогодні зібрав друзів і шанувальників української пісні в бібліотеці-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ Іван Іванович Кісенко. Йому виповнилося 85 років. Його знають як активного учасника художньої самодіяльності, ведучого та вправного виконавця гуморесок. А сьогодні присутні дізналися ще й про його життєвий шлях.

10 квітня 2024 р.

Олена Никифоренко читала поезію і заряджала позитивом

Сьогодні користувачі бібліотеки-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ зустрілися з полтавською журналісткою, телеведучою, поетесою, акторкою та художницею Оленою Никифоренко, яка провела майстер-клас «Сила слова – підтримка і позитив».

3 квітня 2024 р.

1 квітня 2024 р.

Невтомні звітують!

1 квітня «Невтомні бабусі» не жартують, а працюють та звітують.

Рідні місця Микола Гоголь прославляв в багатьох творах

1 квітня виповнюється 215 років з дня народження письменника, нашого земляка Миколи Васильовича Гоголя. Хоча він і писав російською мовою, та матеріал, з якого складається його творчість, був переважно український. «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Миргород», «Тарас Бульба», «Мертві душі» – тут змальовано його рідний край – Полтавщину, яку він завжди і всюди носив у своєму серці.

28 березня 2024 р.

В Україну йде весна, хай миру принесе вона

За участю театру народної пісні «Родина калинова» під керівництвом заслуженого працівника культури України Світлани Прокопенко, концертмейстер Сергій Калініченко в бібліотеці відбувся музично-літературний вечір «В Україну йде весна, хай миру принесе вона». Виступ цього колективу з нетерпінням чекають глядачі, бо він завжди радує цікавим, змістовним, насиченим репертуаром.

Високі вимоги до українського слова і професіоналізм літературного критика Леоніда Новиченка

31 березня виповнюється 110 років від дня народження Леоніда Миколайовича Новиченка (1914 – 1996) – українського літературного критика, літературознавця, доктора філологічних наук, професора, члена-кореспондента та дійсного члена Академії наук Української РСР, академіка-секретаря відділу літератури, мови і мистецтвознавства НАН України.

26 березня 2024 р.

Планеті Земля – щасливе майбутнє

Земля – єдина планета Сонячної системи, на якій існує життя, вона – колиска людства. Із давніх часів люди вважали землю матір’ю, яка завжди зігріє своєю ласкою, нагодує своєю щедрістю, підтримає і захистить у лиху годину. Все від землі – вважали наші предки. Вона й народжує, й ховає. Життям і добробутом людина зобов’язана землі-матінці.

Поль Верлен відчував у своїй душі паралельно і добро, і зло

180 років тому, 30 березня, в містечку Мец у сім'ї військового інженера народився французький поет Поль Верлен (1844 – 1896).

25 березня 2024 р.

Україну любив, за Україну загинув: 25 років з дня загибелі В’ячеслава Чорновола

В’ячеслав Чорновіл увійшов в історію як символ української національної ідеї, як один із тих, хто сміливо виступав на захист прав людини в умовах радянського тоталітарного режиму. Він не став Президентом України, але став її національним Героєм. На жаль, посмертно.

24 березня 2024 р.

21 березня 2024 р.

Роботи наших майстринь поїдуть на ярмарок в Іспанію

Прекрасні роботи майстрині Зої Дацько освітлені ранковими сонячними промінцями.

Юрій Мушкетик багатьом молодим талановитим поетам, прозаїкам та публіцистам відкрив двері в українську літературу

21 березня минає 95 років з дня народження талановитого прозаїка старшого покоління Юрія Михайловича Мушкетика. Він стояв біля витоків Народного Руху та Товариства української мови імені Тараса Шевченка, був багатолітнім редактором літературного журналу «Дніпро» і головою Спілки письменників України, в 1980 році отримав Шевченківську премію за роман «Позиція», в 2009 році – звання Героя України, звання «Золотий письменник України».

20 березня 2024 р.

Українська пісня починається з вірша

Пісня… Хто не був зачарований нею! Це душа народу, це безмежне поле, засіяне зерном історії і заквітчане людськими надіями, це любов до Вітчизни і ненависть до її ворогів. Вона пахне весняними дощами, синіми льонами, запашними чорнобривцями, материнськими теплими долонями.

18 березня 2024 р.

Микола Костенко залишив нам і прийдешнім поколінням значний творчий спадок

Незмінною свіжістю почуттів і вражень пронизана творчість Миколи Васильовича Костенка – поета, прозаїка, публіциста, літературознавця. Здається, увесь світ в його мінливому багатоманітті огранився під пером полтавця. Природа, суспільство й людина пізнають себе у свічаді авторського переживання у слові, яке незрідка прибирає витончених романтизованих форм, обарвлених гіркотою дійсності наших днів.

7 березня 2024 р.

Докія Гуменна – одна з найплідніших українських письменниць в еміграції

Докія Кузьмівна Гуменна вигнана долею з рідного краю, забута своїм народом виринає з мороку тих сірих плям, якими так густо вкрита історія нашої країни. Із здобуттям Україною незалежності творчість Докії Гуменної повернулась. Її твори викликають велике зацікавлення сучасного читача та літературознавців.

6 березня 2024 р.

У патріотичні вироби майстриня Олена Цубер вкладає частинку свого серця

Лялька-мотанка «На здоров’я» виготовляється з молитвою. Молилася над виготовленням цих мотанок наша волонтерка, майстриня Олена Іванівна Цубер, мати загиблого Воїна-Героя Іллі.

Співпраця з громадською організацією «Рівновага плюс»

В рамках реалізації міні-проєкту «Волонтерство – це поклик душі» наша бібліотека співпрацює з громадською організацією «Рівновага плюс».

5 березня 2024 р.

Кобо Абе вершив долі не тільки японської, але й світової літератури

7 березня виповнюється 100 років з дня народження одного із найвідоміших японських письменників другої половини ХХ століття, драматурга і сценариста Кобо Абе. Він був не просто літератором, а ще уславився, як людина різноманітних здібностей та обдарувань, чудово розумівся в класичній музиці, був мовознавцем, фотографом.

4 березня 2024 р.

Чергова партія оберегів для наших захисників

Домашній цех нашої волонтерки, майстрині Віри Сергіївни Гордівської продовжує потужно працювати. Отримали чергову партію різноманітних оберегів. Демонструємо частину зробленого.

2 березня 2024 р.

29 лютого 2024 р.

Літературна діяльність Людмили Таран є викликом сучасності

За плечима у поетеси, прозаїка, журналістки, критикині та літературознавиці Людмили Таран – чималий творчий доробок. Збірки поезії та прози, есеї, участь у антологіях, численні інтерв’ю.

28 лютого 2024 р.

Шолом-Алейхем писав правду для радості з глибини душі

Соломон Наумович Рабинович – таке справжнє ім’я єврейського письменника, драматурга, одного з основоположників сучасної художньої літератури мовою їдиш Шолом-Алейхема. Він народився в місті Переяславі (стара назва міста Переяслава-Хмельницького). Дитинство майбутнього письменника минуло в селі Воронькові Полтавської губернії (нині це Київська область).