24 грудня 2024 р.

Різдвяну зірку – в кожен дім

Інформдайджест

Різдво Христове – велике свято для всіх християн. Цей день – особливий для всіх віруючих, адже він символізує народження Ісуса Христа, Сина Божого. Різдвяна символіка дуже багата. А головний атрибут українського святкування Різдва – це, звісно, восьмикутна зірка.

18 грудня 2024 р.

Олена Кульчій відзначила ювілей в колі друзів

Кожна людина в певний період часу підводить підсумки своєї діяльності, творчості. Олена Михайлівна Кульчій датою такого дійства вибрала свій 75-річний ювілей, зібравши своїх друзів, рідних і просто поціновувачів музики, пісні та поезії. Адже в житті пані Олени – це напрямки реалізації її творчої натури. Вона грає на скрипці, співає, чудово віршує.

17 грудня 2024 р.

Твори Марії Матіос з надзвичайною швидкістю захоплюють у свій полон читачів

19 грудня святкує свій 65-річний ювілей Марія Матіос – українська письменниця, авторка збірок поезії, прозаїк, публіцист, одна з найпопулярніших сьогодні письменниць, постать якої стала певною мірою харизматичною в сучасній українській літературі. ЇЇ твори – глибоко філософічні, країноцентричні, наповнені трагічним світовідчуттям, звернені до історії та сьогодення нашого народу, до дослідження внутрішнього світу людини в різних ситуаціях, пов’язаних як із суспільним, так і особистим життям, містять у собі таємниці й загадки, написані вишуканою народною мовою.

11 грудня 2024 р.

Чарівні та заспокійливі мелодії гурту «JATRI music»

До бібліотеки-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ з концертом завітав український гурт «JATRI music» («Музика мандрівників»). У його складі – Сергій Перепелиця із Харкова та Костянтин Заїка із Дніпра. Їхня перша зустріч відбулася в січні 2018 року. Після півторагодинної репетиції вони виступили з концертом і з того часу грають разом уже майже 7 років. Сергій грає на гітарі та етнічних флейтах, а Костянтин – на скрипці та перкусії.

10 грудня 2024 р.

Хустина магію вічності тримає

Творчі посиденьки, які зібрали користувачів бібліотеки-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ, були присвячені особливому вбранню українок – хустці. Назвали їх символічно – «Хустина магію вічності тримає». Дійсно, з давніх-давен головний убір відігравав дуже велику роль в традиційному костюмі, без нього як святковий, так і повсякденний традиційний український стрій вважався незавершеним.

5 грудня 2024 р.

Волонтери – люди доброї волі

Добіг до кінця ще один волонтерський рік. Він був високосним, тому волонтери загону «Невтомні бабусі» працювали на один день більше, не маючи вихідних і святкових. Працювали, свідомо розуміючи, що це потрібно.

2 грудня 2024 р.

Невтомні звітують!

Почалася зима, але сезон зимових сіток уже розпочато давно, щоб зима не застала зненацька! В цьому році вже виготовлено 782 сітки – це 18734 квадратних метрів! 

26 листопада 2024 р.

Непересічна особистість Григорія Косинки та його трагічна доля

29 листопада 1899 року в малоземельній, бідній селянській родині  у селі Щербанівка Київського повіту Київської губернії (тепер – Обухівський район Київської області) народився Григорій Косинка (справжнє прізвище – Стрілецьукраїнський поет, прозаїк-новеліст, перекладач.

23 листопада 2024 р.

Вшануймо пам'ять жертв Голодомору!

Сьогодні в Україні проводиться День пам'яті жертв Голодоморів. У цю скорботну дату ми вшановуємо пам'ять мільйонів українців, які померли через влаштований радянською владою штучний голод. 31 країна світу визнала Голодомор актом геноциду проти українського народу.

16 листопада 2024 р.

Новинки книг зарубіжних авторів

Наша бібліотека поповнилася новими книгами, серед яких кожен зможе знайти щось цікаве для себе. Пропонуємо вашій увазі огляд  новинок зарубіжних авторів.

14 листопада 2024 р.

Осінній книгобум

Непередбачувано випав сніг… Але на календарі ще осінь, хоча і її останній місяць. Тому день інформації, який ми планували ще до снігу, назвали «Осінній книгобум».

13 листопада 2024 р.

Сумна доля усміхненого Остапа Вишні

13 листопада виповнилося 135 років від дня народження українського прозаїка, гумориста, сатирика Павла Михайловича Губенка, відомого під псевдонімом Остап Вишня. Цій даті був присвячений літературний вечір «Сумна доля усміхненого Остапа Вишні», який пройшов в читальній залі бібліотеки-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ та був присвячений висвітленню життєвого та творчого шляху письменника.

21 жовтня 2024 р.

Неповторно чарівний світ книг Урсули Ле Ґуїн вабить мільйони любителів фантастики у всьому світі

21 жовтня виповнюється 95 років з дня народження відомої американської письменниці-фантастки, літературної критикині, перекладачки, сценаристки, поетеси, феміністки та журналістки Урсули Ле Ґуїн.

19 жовтня 2024 р.

17 жовтня 2024 р.

Вишиті мініатюри Зої Дацько

Наша невтомна волонтерка, майстриня Зоя Дацько – фанатка вишивки. Це захоплення її супроводжує все життя. Черговою порцією творчості стала ціла колекція вишитих мініатюр. Милують очі різноманітні сюжети. Це будуть подарунки рідним, друзям і, звісно, чергові донати для добрих волонтерських справ!

16 жовтня 2024 р.

Оскар Уайльд мав власну думку про все, що його оточувало, навіть якщо вона суперечила загальновизнаній

Оскар Уайльд – відомий ірландський письменник, поет, драматург і есеїст. Він народився 16 жовтня 1854 року в Дубліні. Уайльд став одним з найбільш відомих літераторів свого часу завдяки своїй сатиричній та витонченій манері письма, а також своїй скандальній особистості.

14 жовтня 2024 р.

Сербський письменник Милорад Павич був впевнений, що літературу в майбутнє ведуть не письменники, а читачі

Відомий сербський поет, прозаїк, літературознавець, перекладач, фахівець з історії сербської літератури XVII – XIX ст., сербського бароко та поезії символізму Милорад Павич народився 15 жовтня 1929 року у Белграді в сім'ї скульптора і викладачки філософії. Працівники бібліотеки-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ до 95-ої річниці з дня народження письменника підготували цікаві факти з його творчої біографії.

12 жовтня 2024 р.

Юрій Щербак сподівається, що світ прочитає його правильно

Майбутній письменник, епідеміолог та політик Юрій Щербак народився 12 жовтня 1934 року в Києві. Навчався в Київському медичному інституті, після чого працював науковим співробітником в інституті епідеміології 30 років. В 1983 році захистив докторську дисертацію.

9 жовтня 2024 р.

На поетичному кафе звучали вірші Федора Гаріна

В рамках міні-проєкту «Славу краю роблять люди» в бібліотеці-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ проведено поетичне кафе «Вірші натхненно він читав», яке присвятили життю і творчості полтавського поета, журналіста Федора Гаріна. 9 жовтня виповнюється 110 років з дня його народження.

8 жовтня 2024 р.

Михайло Драй-Хмара з «грона п’ятірного нездоланих співців»

Михайло Драй-Хмара в 1928 році надрукував сонет «Лебеді» з присвятою своїм товаришам, де вжив вислів «гроно п'ятірне»:

О гроно п'ятірне нездоланих співців,

крізь бурю й сніг гримить твій переможний спів,

що розбиває лід одчаю і зневіри.

3 жовтня 2024 р.

Творчість поета Антонича здобуває належну їй пошану всюди, де живуть українці

До 115-ої річниці з дня народження Богдана-Ігора Антонича працівники бібліотеки-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ підготували інформацію про нього як про яскраву, оригінальну мистецьку постать в українській літературі, поета-новатора. Його творча доля переконливо засвідчує, що великий талант, як сказав Дмитро Павличко, «обов'язково пробивається крізь тернові хащі ідейних манівців і хитань на шлях передових думок свого часу, шлях, поєднуючи серце художника і серце його народу».

2 жовтня 2024 р.

Повернула пісня і юність, і любов

Свято «Пісня поверне знов і юність, і любов», яке було приурочене Дню людей поважного віку, зібрало користувачів до читальної зали бібліотеки-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ. Пісні у виконанні народного аматорського вокально-хорового колективу "Дивограй" повернули присутніх не тільки в юність, але й нагадали про ті свята, які були нещодавно.

Невтомні звітують!

Опадає листя, змінюються пейзажі, але незмінною залишається наша робота по виготовленню сіток. Хоча ми кольори також коригуємо і за природою, і за побажаннями наших захисників. І традиційно звітуємо про виготовленні з любов’ю і турботою сітки.

1 жовтня 2024 р.

Полтава пам'ятає

Ми вже звикли починати день з хвилини мовчання. Тому і 1 жовтня, в День захисників і захисниць України, приєдналися до проведення загальнонаціональної  хвилини мовчання. Ми схилили свої голови на честь полеглих українських військових, цивільних та дітей, всіх, хто загинув у боротьбі з російськими окупантами та внаслідок нападу російських військ на українські міста і села. Вічна пам'ять полеглим! Слава тим, хто досі захищає українські кордони!

28 вересня 2024 р.

26 вересня 2024 р.

Читаюча нація – незламна нація

На годині інформації «Читаюча нація – незламна нація» з учнями ВПУ ім. А. О. Чепіги говорили про сучасні книги з фонду нашої бібліотеки, які вийшли за час повномасштабного вторгнення та описують досвід, що єднає всіх українців.

25 вересня 2024 р.

Оплата комуналки онлайн – легко і зручно

У багатьох оплата комунальних послуг асоціюється з горою платіжок. Хто не сидів до ночі з калькулятором, намагаючись звести дебет із кредитом? Хтось боїться нових технологій, а хтось навіть не довіряє їм. У бібліотеці-філії № 7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ на занятті з цифрової грамотності «Оплата комуналки онлайн – легко і зручно» намагалися розвіяти ці безпідставні страхи та пояснити простою мовою, як можна оплатити комуналку за допомогою комп’ютеру або смартфону та Інтернету.

19 вересня 2024 р.

Іван Світличний мав незламну позицію, кришталеву чесність та доброту у ставленні до кожної людини

20 вересня виповнюється 95 років з дня народження українського літературознавця, мовознавця, літературного критика, поета, перекладача, дисидента, діяча шістдесятництва (українського руху опору 1960 – 1970-х років), репресованого Івана Олексійовича Світличного. З цієї нагоди працівники бібліотеки-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ пропонують ознайомитись зі сторінками його самовідданого життя і героїчної праці.

Працюємо далі! Зупинятися і втомлюватися немає часу!

З самого ранку волонтери вже працюють. Зібралися на хвилинку помилуватися виготовленою сіткою! Самі себе похвалили. Дійсно молодці, бо на сьогоднішній день це вже 612 сітка, виготовлена в цьому році!

18 вересня 2024 р.

Художниця-монументалістка Алла Горська – душа руху шістдесятників

Мистецький альманах «Її жар-птиці досі летять…», який був проведений для користувачів бібліотеки-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ, присвятили одній із найяскравіших українських художниць, шестидесятниці, дисидентці, активістці та правозахисниці Аллі Горській.

12 вересня 2024 р.

Заняття з цифрової грамотності для людей елегантного віку

Інтернет змінив наше життя за дуже короткий час. Зараз у нас є вся інформація у світі, а точніше під рукою, через усі види розумних додатків та веб-сайтів. Хоча ця революція здебільшого позитивна, вона має і тіньові сторони. Інтернет-шахрайство зустрічається набагато частіше, ніж люди підозрюють, а шахраї постійно вигадують нові схеми. Кожного з нас кіберзлочинці можуть спіймати на гачок, тому важливо знати як захиститися від них, використовуючи знання як зброю.

11 вересня 2024 р.

Перегляд сучасного фільму, присвяченого українським добровольцям

Щороку у другу суботу вересня святкують День українського кіно. Фактично це свято є професійним днем працівників кінематографії і з'явилося з виходом президентського указу 12 січня 1996 року. Кіно – це мистецтво, яке здатне формувати національну свідомість, протистояти ворожій пропаганді та доносити правду через екрани. Незважаючи на те, що це професійне свято – відзначити його може кожен українець.

9 вересня 2024 р.

Зустріч-спогад з нагоди 35-річчя Народного Руху України

9 вересня в читальній залі нашої бібліотеки на зустріч-спогад «Народний Рух України: 35 років» зібралися користувачі бібліотеки, волонтери та рухівці Полтавської крайової організації Народного Руху України, які стояли біля витоків та долучилися згодом до багатотисячної організації.

Безсмертя життя і творчості Івана Петровича Котляревського

Будеш, батьку, панувати,

Поки живуть люди,

Поки сонце з неба сяє,

Тебе не забудуть! 

Так на смерть славного сина українського народу Івана Петровича Котляревського відгукнувся молодий Тарас Шевченко, пророкуючи йому безсмертя. Ці ж слова викарбувано на пам’ятнику письменникові, відкритому 30 серпня 1903 року в Полтаві.

1 вересня 2024 р.

Невтомні звітують!

Традиційно на початку місяця звітуємо про виготовлені маскувальні сітки. За серпень виготовлено 55 сіток, за цей рік – 567 сіток площею 13934 кв. метрів. З початку роботи – це 2923 сітки загальною площею 78034 кв. метрів.

29 серпня 2024 р.

Герої безсмертні, ви свято вмирали! Святі ваші ймення – між зір золотих!

29 серпняДень пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Десять років тому саме цього дня відбулася одна із найтрагічніших подій в історії незалежної УкраїниІловайський котел. Колони українських військових під час їхнього виходу з оточення під Іловайськом розстріляли з тяжкого озброєння російські війська. Українська армія втратила 366 воїнів, 429 – отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 – потрапили у полон.

28 серпня 2024 р.

У бібліотеці можна навчитися цифровій грамотності

Цифрова грамотність в сучасному житті дуже важлива для кожного, адже світ не просто змінюється, він упевнено рухається в бік усе більшої цифровізації. Реальність вимагає від громадян швидкої адаптації, прийняття викликів та бажання вчитися. Цифрова грамотність – це безпечне й ефективне використання сучасних цифрових технологій у роботі та навчанні, в професійному та особистому житті.

27 серпня 2024 р.

Гете вважав, що єдиною силою, яка здатна влагіднити вдачу людини, є мистецтво

28 серпня 1749 року у Франкфурті-на-Майні народився Йоганн Вольфганг Гете – найвизначніший німецький поет, прозаїк, драматург, філософ, натураліст і державний діяч. Творчість Гете – одне з найвизначніших явищ світової літератури, що входить у скарбницю художніх та літературних цінностей людства. Дослідники підрахували, що Гете написав понад 1600 віршів.

22 серпня 2024 р.

20 серпня 2024 р.

Сковородист за духом Валерій Шевчук

Свій 85-річний ювілей зустрічає Валерій Олександрович Шевчук – український письменник-шістдесятник, критик, перекладач, основоположних національного літературного бароко, автор культурологічних та публіцистських робіт, громадський діяч.  

17 серпня 2024 р.

Література – це хобі для автора бестселерів Януша Вишневського

Януш Леон Вишневський – один із найпопулярніших польських письменників, який проживає в Німеччині. Нині в доробку Януша Вишневського22 книги, хоча він ніколи не збирався заробляти на хліб письменництвом і навіть не думав, що колись буде автором бестселерів. Все своє життя він присвятив науці. Здобувши освіту в Університеті Торуні, де вивчав фізику, захистив докторську дисертацію. Водночас він отримував освіту на економічному факультеті. В Лодзі, захистивши докторську дисертацію з хімії, Вишневський ще згодом отримав ступінь доктора інформатики, а наостанок зайнявся біоінформатикою.

15 серпня 2024 р.

Літературно-волонтерські посиденьки

Сьогодні в читальній залі нашої бібліотеки після літературного заходу відбувся свого роду ще один міні-захід з дуже цікавою і насиченою програмою, де дарували книги, говорили про волонтерство, передавали подарунки для військових.

Вічні голоси історії Павла Загребельного

Цього року вшановуємо 100-літній ювілей нашого земляка Павла Архиповича Загребельного, який народився 25 серпня в селі Солошине Кобеляцького району. Для користувачів бібліотеки-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ до цієї дати було проведено літературно-художній вечір «Вічні голоси історії Павла Загребельного» в рамках міні-проєкту бібліотеки «Славу краю роблять люди».