Різдво Христове – велике свято для всіх християн. Цей день – особливий для всіх віруючих, адже він символізує народження Ісуса Христа, Сина Божого. Різдвяна символіка дуже багата. А головний атрибут українського святкування Різдва – це, звісно, восьмикутна зірка.
24 грудня 2024 р.
18 грудня 2024 р.
Олена Кульчій відзначила ювілей в колі друзів
Кожна людина в певний період часу підводить підсумки своєї діяльності, творчості. Олена Михайлівна Кульчій датою такого дійства вибрала свій 75-річний ювілей, зібравши своїх друзів, рідних і просто поціновувачів музики, пісні та поезії. Адже в житті пані Олени – це напрямки реалізації її творчої натури. Вона грає на скрипці, співає, чудово віршує.
17 грудня 2024 р.
Твори Марії Матіос з надзвичайною швидкістю захоплюють у свій полон читачів
19 грудня святкує свій 65-річний ювілей Марія Матіос – українська письменниця, авторка збірок поезії, прозаїк, публіцист, одна з найпопулярніших сьогодні письменниць, постать якої стала певною мірою харизматичною в сучасній українській літературі. ЇЇ твори – глибоко філософічні, країноцентричні, наповнені трагічним світовідчуттям, звернені до історії та сьогодення нашого народу, до дослідження внутрішнього світу людини в різних ситуаціях, пов’язаних як із суспільним, так і особистим життям, містять у собі таємниці й загадки, написані вишуканою народною мовою.
11 грудня 2024 р.
Чарівні та заспокійливі мелодії гурту «JATRI music»
До бібліотеки-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ з концертом завітав український гурт «JATRI music» («Музика мандрівників»). У його складі – Сергій Перепелиця із Харкова та Костянтин Заїка із Дніпра. Їхня перша зустріч відбулася в січні 2018 року. Після півторагодинної репетиції вони виступили з концертом і з того часу грають разом уже майже 7 років. Сергій грає на гітарі та етнічних флейтах, а Костянтин – на скрипці та перкусії.
10 грудня 2024 р.
Хустина магію вічності тримає
Творчі посиденьки, які зібрали користувачів бібліотеки-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ, були присвячені особливому вбранню українок – хустці. Назвали їх символічно – «Хустина магію вічності тримає». Дійсно, з давніх-давен головний убір відігравав дуже велику роль в традиційному костюмі, без нього як святковий, так і повсякденний традиційний український стрій вважався незавершеним.
5 грудня 2024 р.
Волонтери – люди доброї волі
Добіг до кінця ще один волонтерський рік. Він був високосним, тому волонтери загону «Невтомні бабусі» працювали на один день більше, не маючи вихідних і святкових. Працювали, свідомо розуміючи, що це потрібно.
2 грудня 2024 р.
Невтомні звітують!
Почалася зима, але сезон зимових сіток уже розпочато давно, щоб зима не застала зненацька! В цьому році вже виготовлено 782 сітки – це 18734 квадратних метрів!
26 листопада 2024 р.
Непересічна особистість Григорія Косинки та його трагічна доля
29 листопада 1899 року в малоземельній, бідній селянській родині у селі Щербанівка Київського повіту Київської губернії (тепер – Обухівський район Київської області) народився Григорій Косинка (справжнє прізвище – Стрілець) –український поет, прозаїк-новеліст, перекладач.
23 листопада 2024 р.
Вшануймо пам'ять жертв Голодомору!
Сьогодні в Україні проводиться День пам'яті жертв Голодоморів. У цю скорботну дату ми вшановуємо пам'ять мільйонів українців, які померли через влаштований радянською владою штучний голод. 31 країна світу визнала Голодомор актом геноциду проти українського народу.
19 листопада 2024 р.
Новинки сучасної української прози
За дослідженнями Українського інституту книги кількість українців, котрі читають щодня, зросла вдвічі більше в порівнянні з ковідним 2020-тим.