30 червня 2020 р.

ГОРТАЮЧИ СТОРІНКИ "Щоденників читання"

   Коли людина заходить до бібліотеки, не знаючи її, важко спрогнозувати, яка книга їй стане до вподоби. Уявіть на хвилиночку – зайшла дівчина, волосся якої пофарбоване в салатовий колір чи пострижена налисо. Ну, звісно, перша думка, що це випадкова людина, не шанувальник книг. Але не робіть поспішних висновків. Може бути зовсім навпаки. Не знаю, в моїй практиці такого не траплялося, а от саме така дівчина - героїня роману Дари Корній «Гонихмарник». Це перший великий твір письменниці, написаний в жанрі міського фентезі, приніс авторці третю премію літературного конкурсу «Коронація слова» 2010 року.

29 червня 2020 р.

ГОРТАЮЧИ СТОРІНКИ "Щоденників читання"

      «Кажуть, кохання живе три роки. Але чому три? Чому не п’ять, десять чи взагалі не вічно, як дехто вважає, чи то пак мріє? А може, воно триває зовсім коротко? З’являється раптово, наче стихія, змітаючи на своєму шляху здоровий глузд і будь-які спроби протистояти цьому божевіллю, і так само раптово зникає, лишивши по собі самі спогади, глибина яких залежить від сили почуттів. Хтозна. У кожного власні історії, терміни і розуміння цього загадкового поняття…», - так розпочинає свій роман «Крізь безодню до Світла» рівненька письменниця Алла Рогашко. Він віднесений до списку бестселерів видавництва «Клуб сімейного дозвілля».

Письменник, який любив небо

    29 червня виповнюється 120 років від дня народження французького письменника, авіатора Антуана де Сент-Екзюпері. Його ім’я знає кожен, хто знайомий з книгою «Маленький принц». Біографія автора незабутнього твору сповнена неймовірних подій і збігів, адже його основна діяльність була пов'язана з авіацією.

28 червня 2020 р.

ГОРТАЮЧИ СТОРІНКИ "Щоденників читання"

       Всесвітня організація охорони здоров’я внесла любов до реєстру захворювань під шифром F.63.9, що іменується як «Розлади звичок та спонукань, неуточнені». Загальні симптоми: нав´язливі думки про іншого; різкі перепади настрою; перевищене почуття власної гідності; жалість до себе; безсоння, переривчастий сон; необдумані, імпульсивні вчинки; перепади артеріального тиску та інші. Скажіть, щось подібне багато хто з нас уже відчував, правда? А хотіли би знати, звідки все це береться на здавалося б донедавна цілком здорову душу? Відповідь давно знайома – читайте книжки.

ГОРТАЮЧИ СТОРІНКИ "Щоденників читання"

    Любов у художній літературі – багатолика, романтизована й опоетизована, це благодатна тема для письменницьких пошуків. Але, ніде правди діти, - найскладніша. Знайти логічне пояснення деяких вчинків закоханих людей, достовірно виписати любовні колізії, а головне – дати відповіді на безліч запитань, які постійно породжує кохання у кожному серці, де селиться, - вдається далеко не кожному письменнику. Ці вразливі моменти відразу просікає читач і відкладає щойно розпочатий роман.

ГОРТАЮЧИ СТОРІНКИ "Щоденників читання"

       Перший роман «Мелодія кави у тональності кардамону» Наталія Гурницька присвятила своїй бабці Олі та дідусеві Івану-Михайлу Гурницьким, життя яких було непростим, доля складною, а кохання трагічним, проте вони завжди залишалися для неї зразком інтелігентності, вишуканості та культури, притаманних довоєнному Львову.

ГОРТАЮЧИ СТОРІНКИ "Щоденників читання"

       Дуже полюбляю читати книги Ірени Роздобудько, але ця вразила близькою темою – жіноча дружба, у яку не всі вірять. Ну і, звісно, як жінки без кохання?

25 червня 2020 р.

Необхідність робити добро

       «Знаєш, це як наркотик – допомагати. Зробиш, щось хороше – хочеться ще і ще. Приємно, коли тобі дякують, приємно, коли ти сам себе поважаєш за вчинене. Почуваєш себе людиною. Можливо, це видасться тобі банальним, але завдяки своєму волонтерству, я дійшла висновку, що людина складається не тільки з тіла. Це було так по-особливому – раніше всі допомагали мені, а тепер допомагала я», - так розмірковує молода дівчина-інвалід Поліна, волонтер «Євромайдану SOS», героїня оповідання Андрія Любки «Тарзанка» із збірки «Волонтери. Мобілізація добра».

Молодість багата на почуття, політ і відкриття

      Інформаційна мозаїка
     Коли молодий, повний сил і енергії, то здається, що весь світ покориться тобі. Будь-яке бажання й примха є досяжними й легко доступними. Ніхто й ніщо не може зупинити на шляху до здійснення мрій.

24 червня 2020 р.

З корисними порадами в садок й на город

 
          Журнально-газетний радар 
    Для багатьох дача – улюблене місце відпочинку та дозвілля. Віддаленість від великого міста дає можливість відволіктися від шуму та метушні. А в період карантину - це ще унікальна можливість проводити період ізоляції з користю і цікаво.

22 червня 2020 р.

Живуть у пам’яті народу ті, що не вернулися з війни

          Все починалося з грому небесного,
 Такого жорстокого, такого нечесного.
 Із ненависного, злісного грому,
 Який на світанку вигнав із дому…
 А небо світле закрили чорні хрести!
 Господи! Боже! Якщо ти є, захисти!..
 Крізь руки у двір гусенята малі…
 І кров на травиці…І кров на землі…
 І шипить у ставку гаряче залізо,
 І полум’я дике шугає над лісом…
 І мама мовчазно-бліді, мов стіна…
 І тато поволеньки кажуть: «Війна…»
 1418 чорних днів і ночей йшов український народ шляхом війни, через труднощі і незгоди, втрати і страждання, йшов, не шкодуючи сил в ім’я Перемоги.

21 червня 2020 р.

Через відстані літ чути батьковий голос

        День батька уже другий рік поспіль є черговим знаковим днем для українського суспільства, який відзначається щорічно у третю неділю червня. Він був затверджений урядом для того, щоб підкреслити важливість виховання дітей батьком.

15 червня 2020 р.

Віртуальна сміхохвилинка «Посміхайтесь, смійтесь й радісно живіть»

     15 червня названо Днем сили Посмішки, а також кожну першу п’ятницю жовтня весь світ неофіційно відзначає День ПосмішкиТо чи дійсно посмішка важлива? Ми пропонуємо цю віртуальну сміхохвилинку, щоб Ви впевнились, що посмішка і сміх можуть робити Ваше життя чудовим!

Всесвітній день в'язання у стінах бібліотеки

    З минулого повідомлення ви дізналися про виникнення ідеї Всесвітнього дня в’язання на публіці, про популярність та користь в’язання. Ми дещо змінили цю ідею – зібралися у неділю, а наша бібліотечна квіткова оранжерея і прохолодна атмосфера фойє стали приємнішим місцем в’язання, ніж спекотне літнє повітря на вулиці.

13 червня 2020 р.

ГОРТАЮЧИ СТОРІНКИ "Щоденників читання"

        «Шок — це рожен, на якому судомиться, конаючи в муках, твоя віра в людей і твоя душа».
 «Треба серця докладати, аби діти, як бур’ян, не росли, отоді й пуття якогось ждати можна».
 «Коли вам кажуть скільки завгодно – знайте, це пастка. Це красиві слова, та й усе».
  «Направду час – це змія, що з’їдає за хвоста, усе рухається по колу. Усе й усі».
  «Люди це набір комплексів і парадоксів. Майже всі шкодують за чимось у минулому, але тільки на словах».
 А Наталка Шевченко в романі «Подвійні міражі» своїх героїв книги змусила, не просто на словах шкодувати за минулим…

11 червня 2020 р.

В’яжіть із задоволенням та будьте щасливими! Скарбничка порад до Всесвітнього дня в'язання

    В 2005 році за ініціативою Даніель Ландес виникла ідея Всесвітнього дня в'язання на публіці. Вона полягала в тому, щоб раз на рік у другу суботу червня любителі в'язання збиралися разом на свіжому повітрі в колі однодумців. 

Жак-Ів Кусто 60 років свого життя присвятив дослідженню підводного світу

     11 червня виповнюється 110 років з дня народження Жака-Іва Кусто - знаменитого французького океанографа-самоука, одного із найвідоміших підводних дослідників ХХ століття, винахідника, експериментатора, етнолога, археолога, легендарного мандрівника, фотографа, громадського діяча і відмінного шоумена – режисера, автора безлічі книг і фільмів.

10 червня 2020 р.

Морозиво – історія та незвичне сьогодення

    У всьому світі, 10 червня, відзначають День морозива. Його святкують цього дня, бо збереглися дані, що саме з 10 червня морозиво стало продаватися масово.

9 червня 2020 р.

Абетка висловів про дружбу

      Що означає для кожного з нас поняття «дружба»? Наскільки це важливо для кожної людини? Чи можемо ми прожити без цього? Мабуть, кожен має свою відповідь стосовно цих питань. Адже дружба - це одна з найважливіших складових людського життя, яка відіграє немалу роль для кожної особи. Хоча може бути по-різному в житті. В когось друзів зовсім мало, в когось багато, а в когось їх зовсім немає, але якщо в тебе є хоча б один вірний друг ти вже щаслива людина.

Незабутні миті у колі друзів

      Пам’ятаєте чудову пісню Андрія Кузьменка «Старі фотографії» з нагадуванням подзвонити справжнім друзям? А я всіх друзів, які будуть читати це повідомлення і тих, хто не прочитає його, хочу привітати з Міжнародним днем друзів.

Міжнародний день друзів

    9 червня відзначаємо найтепліше свято — Міжнародний день друзів, який присвячено дружнім відносинам між людьми. Свято стало дуже популярним попри те, що воно неофіційне.

8 червня 2020 р.

Корали - окраса Світового океану

     Пригріло сонечко, настало справжнє літо. Багато хто поїхав до річки. А ми хочемо Вам нагадати, що сьогодні Всесвітній день океанів.

Боротьба за права жінок української письменниці Наталії Кобринської

      “О пані Кобринська …так її шаную за те, що перша розбудила в нас (жінок) життя і потягнула других жінок до праці…”. Так у листі до свого друга Михайла Павлика написала Соломія Крушельницька про піонерку фемінізму з Галичини, українську письменницю кінця ХІХ – початку ХХ століття. Дійсно, у минулому суспільство вигадало сотні способів позбавити жінок їхніх прав. Талановиті, сильні, залишали свій слід в історії, але скільки труднощів їм доводилось долати.

5 червня 2020 р.

Природа – друг і оберіг

      Традиційно Україна, як і увесь світ, 5 червня відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу.

ГОРТАЮЧИ СТОРІНКИ "Щоденників читання"

     Галина Вдовиченко – українська письменниця та журналістка зі Львова, яка отримала відзнаку міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2017» в номінації «Золотий письменник».

4 червня 2020 р.

Трійця славна вже прийшла, свято в домівки принесла!

        Наближається важливе християнське свято – День Святої Трійці. Цього року воно припадає на неділю, 7 червня. Свято Трійці відзначають через 50 днів після Великодня, тому цей день називають ще П’ятидесятницею. З Трійцею пов’язано безліч обрядів і традицій, одна з яких – прикрашати будинок травами.

ГОРТАЮЧИ СТОРІНКИ "Щоденників читання"

    Є в збірці «Волонтери. Мобілізація добра» в повісті Галини Вдовиченко «Госпіталь. Розвантажувальні дні» слова, прочитавши які, хочеться процитувати і сказати, що вони характеризують справжніх волонтерів, якими є і наші «Невтомні бабусі». Вони не втомлюються, бо постійно думають за тих, для кого це роблять.

Телесюжет про наш подарунок бійцям до Дня Святої Трійці


3 червня 2020 р.

Рушники – подарунок на передову від вишивальниць-волонтерок бібліотеки-філіалу №7

    Наближається третє за важністю після Різдва та Великодня церковне свято – День Святої Трійці (П'ятидесятниця). На Трійцю прийнято прикрашати будинки запашними травами, які символізують відродження всього живого на землі. Віряни цього дня відвідують святкову службу в церкві, а після неї запрошують в гості близьких родичів і друзів, дарують подарунки. А ще є така прикмета – щоб всілякі негаразди та хвороби обходили стороною, на Трійцю подавали щедру милостиню і не відмовляли нікому в допомозі.

3 червня відзначають Всесвітній день велосипеда

Цей день започатковано тільки 2 роки тому. Ініціатором заснування свята став соціолог Лешек Сібільський, який юнаком входив у національну збірну Польщі з велоспорту. Співавторами документу виступили 56 країн світу. Зрештою Генасамблея ООН, підтверджуючи унікальність, давню історію і багатофункціональність велосипеда, підтримала цю ідею і 12 квітня 2018 року була прийнята відповідна резолюція.

ГОРТАЮЧИ СТОРІНКИ "Щоденників читання"

        Всі з дитинства пам’ятають казку про Сплячу Красуню. Саме про це написала роман Ольга Деркачова, але це не казка, а життєва історія і, можна сказати, драма для головної героїні.

2 червня 2020 р.

Спробуйте каву з корицею…в книжковому форматі

        Кава з корицею — один з найпопулярніших рецептів серед напоїв, в які можна додавати прянощі. Невелика щіпка кориці, додана в процесі приготування кави, додасть вишуканий, м'який смак і тонкий, ніжний аромат, який не сплутати ні з чим.

Томас Манн - майстер інтелектуальної прози

       6 червня виповнюється 145 років від дня народження німецького письменника Томаса Манна. Його кращі романи та новели належать до найвищих художніх досягнень світової літератури ХХ століття.

1 червня 2020 р.

В дитинстві вперше пізнаємо дивосвіт

         Неповторний і ні з чим незрівнянний світ дитинства. Всі ми родом із цієї країни доброти, посмішок, радості і щастя. В дитинстві чомусь прагнули скоріше подорослішати, а подорослішавши, ностальгічно згадуємо безтурботні дитячі роки.

Багато маленьких добрих справ з великою любов’ю

    «Не можна завершити навіть одну велику справу з маленькою любов’ю, але можна робити багато маленьких добрих справ з великою любов’ю» – прочитавши в своєму «Щоденнику читання» цитату з книги Надії Гуменюк «Дожити до весни», зразу продумала – це про моїх «Невтомних бабусь» і дідусів, бо тільки з великою любов’ю до України і до людей можна стільки всього робити. А ще така назва книги – «Дожити до весни», а ми уже пережили карантинну весну, дожили до літа і починаємо працювати!!! Про це телесюжет!