Борис Антоненко-Давидович – український письменник, літературний перекладач, член літературної організації Ланка-МАРС, дослідник проблем розвитку й культури української мови, лауреат Національної премії імені Т.Г. Шевченка.
30 липня 2024 р.
23 липня 2024 р.
Вишивки Зої Дацько стануть подарунками за донати
Першу половину кожного дня Зоя Дацько присвячує роботі над виготовленням маскувальних сіток, а у вільний час займається улюбленою справою свого життя – вишиванням.
22 липня 2024 р.
Разом з інструкторами ГО «Асоціація саперів України» засвоювали правила безпеки в зоні військових дій
На базі бібліотеки-філії №7 Центральної бібліотеки ПМТГ було організовано тренінг «Безпека населення в зоні військових дій», який провела ГО «Асоціація саперів України».
20 липня 2024 р.
Головний талант великого італійця Франческо Петрарки – уміння любити
Із століття в століття людство вшановує великого італійця Франческо Петрарку як засновника нової європейської поезії, що сповістила про початок нової епохи, названої Відродженням. Справжнє його ім’я Франческо Петракко, але залюблений в античність він змінив ім’я, що, на його думку, більше нагадувало римське.
15 липня 2024 р.
Крізь плин століть і гомін сьогодення
Інформ-реліз
Вже втретє Україна відзначатиме День Української Державності. Ця памʼятна дата покликана нагадувати, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію, а його витоки – у Руській середньовічній державі, центром якої був Київ.
3 липня 2024 р.
Говорили про рідну Полтаву
1 липня 2024 р.
Невтомні звітують!
Позаду пів року кропіткої невтомної роботи. Звітуємо, що за цей час виготовлено 436 сіток площею 10865 кв. метрів. Загалом за весь період діяльності на рахунку нашої команди уже 2792 сітки площею 74965 кв. метрів.
Яскрава літературна доля Жорж Санд
В Аврори Дюпен (по чоловікові Дюдеван), яка писала під псевдонімом Жорж Санд, – яскрава літературна доля, вона французька новелістка, мемуаристка, соціалістка та феміністка. За життя її слава була незвичайно велика, її твори викликали голосний резонанс у Франції та за її межами, нерідко ставали явищами не лише літературного, а й громадського життя. Її романи й повісті, в яких ставилися гострі соціальні, моральні та інші питання, хвилювали сучасників, будили думку, викликали запеклі сперечання.