31 березня 2016 р.

Хай Вам сміх допомагає!

Можна скільки завгодно сперечатися про роль сміху в житті людини, але одне незаперечно –  гумор служить важливим і корисним цілям. Досить згадати про те, що:
Ø по-перше, сміх здатний розрядити напружену ситуацію, запобігти конфлікту, зняти стрес;
Ø по-друге, за допомогою такого методу, як сміхотерапія, лікують багато захворювань. Вченими доведено, що двадцять хвилин сміху здатні продовжити життя на цілий рік;
Ø по-третє, сміх дозволяє досягти взаєморозуміння, відновити дружні відносини;
Ø по-четверте, гумор грає велику роль в процесі навчання, доведено, що інформація засвоюється краще і легше, якщо вона підноситься з гумором;
Ø по-п’яте, косметологи вважають, що сміх змушує працювати м'язи обличчя, що перешкоджає появі зморшок;
Ø по-шосте, сім'я, в якій рідні люди спілкуються один з одним з гумором, без скандалів, міцна, а діти благополучні.
Щоб Ваше обличчя розпливлося в усмішці, щоб Ви зарядилися позитивом і добрим настроєм запрошуємо переглянути книжкову виставку «Хочете жити на втіху – частіше помирайте від сміху», яка присвячена Дню сміху. Експонується вона в читальному залі нашої бібліотеки.
Смійтесь на здоров’я !


30 березня 2016 р.

Сплелися звуки і слова

30 березня в бібліотеці-філіалі №7 пройшов творчий вечір поета, композитора, неодноразового лауреата Всеукраїнських та Всесоюзних конкурсів, члена Національної музичної спілки, заслуженого працівника культури, учителя вищої категорії  Володимира Ульяновича Раковського «З добром і піснею іду я до людей».

Володимир Ульянович, який уже не раз виступав в бібліотеці на заходах та встиг  стати улюбленцем аудиторії, вирішив саме тут вперше презентувати свою нову збірку «Когда в душе соловушки поют».
     В фонді бібліотеки уже є збірки його пісень, які він видав у співавторстві з Володимиром Тарасенком, Володимиром Слєпцовим. Вони були представлені на перегляді літератури «Сплелися звуки і слова». Цього разу його співавтором став поет Олексій Антонович Борзих. Олексій Антонович –  ветеран Другої Світової війни, підполковник дальньої авіації і ППО у відставці. В збірку ввійшло 108 пісень, які давно звучать на міських і обласних концертах.

Завідуюча бібліотекою Людмила Заливча ознайомила  присутніх з життєвим і творчим шляхом автора музики, композитора Володимира Ульяновича Раковського та автора слів, поета Олексія Антоновича Борзих.
 Володимир Ульянович розповів про ідею створення збірки, Олексій Антонович поділився спогадами про свою військову службу, захоплення поезією та прочитав декілька своїх улюблених творів.


    Пісні «Березень» та «Бойова подруга» із нової збірки виконав заслужений артист України Віктор Ігоревич Ландар.  Він сказав, що пісня «Бойова подруга» сподобалась йому зразу як тільки потрапила до нього і з дозволу автора він уже виконував цю чудову ліричну пісню багато разів.



Після виконання цієї пісні слово надали бойовій подрузі, дружині Олексія Антоновича Раїсі Федорівні, яка уже протягом 60 років супроводжує свого чоловіка в усіх життєвих радощах і незгодах.

 Потім у  записі прозвучала пісня «Стрекоза», яку виконав онук Володимира Ульяновича, якому на час виконання пісні  було 5 років, а зараз уже 17. А також у записі у виконанні учениці композитора звучала пісня «Люблю десантника».

Презентована збірка вийшла у видавництві «Полтавський літератор». Технічним редактором і автором передмови до цієї збірки став директор цього видавництва, член Національного Союзу журналістів України та Полтавської спілки літераторів, поет-сатирик Анатолій Андрійович Карпенко.



Присутній на заході Анатолій Андрійович, привітав авторів із виходом збірки і виразив впевненість, що пісні цієї збірки, ліричні, мелодичні, патріотичні, стануть бажаними для багатьох поціновувачів і шанувальників музики і поезії. Також він привітав всіх присутніх з святом сміху, що наближається і прочитав декілька своїх сатиричних віршів. А потім він разом із Володимиром Ульяновичем виконали жартівливу пісню на його слова «Сало – їжа козаків».
А сюрпризом для Анатолія Андрійовича та подарунком для всіх присутніх стало виконання романсу «Белой акации гроздья душистые» у виконанні Віри Мотчаної . Мелодія звучала всім знайома, а от слова були  на українській мові, і слова належали Анатолію Андрійовичу.
Із задоволенням всі слухали ще цілий ряд пісень у виконанні Володимира Раковького. Це пісні і про військові будні, і про матусю, і про романс.
Слова подяки від імені всіх присутніх висловила завідуюча бібліотекою, а полтавська поетеса, майстриня фріволіте  Катерина Андріївна Калініченко свої найкращі побажання передала в поетичній формі, а також подарувала  янголят, зроблених у техніці фріволіте авторам збірки на згадку.


Різноманіття новинок

30 березня в бібліотеці-філіалі №7 пройшов День інформації по новим надходженням. В цей день шанувальники книги мали змогу ознайомитись з новими надходженнями за перший квартал цього року до бібліотеки.
На абонементі на книжковій виставці «Нові надходження» книги були представлені в трьох розділах «Український літературний світ», «Романтика і пристрасті кохання», «Детективні лабіринти». Також для користувачів було запропоновано огляд літератури «Читай українське!», який провела бібліотекар Куслій Тетяна та бесіду про книгу Тімоті Снайдера «Кровавые земли: Европа между Гитлером и Сталиным», з якими можна познайомитись в рубриці «Калейдоскоп новинок» нашого блогу.
                                                                                                               
                                                                
В читальному залі в цей день було оформлено також книжкову виставку «Нові надходження», на які книги були згруповані в таких розділах «Історія : Від давнини до сьогодення», «Літературознавство : Спогади і роздуми про незабутніх», «Поезія : Поетичні строки полтавців», «Музика : Музичні дари Олексія Чухрая».
А для любителів періодики було розгорнуто перегляд «Періодичні видання на всі смаки», адже дійсно кожному можна найти своє улюблене серед різноманіття рубрик «Життя країни», «Рецепти здоров’я», «Автолюбителям», «Кухня. Дім, сад, город», «Жіноча тема», «Майстриням рукоділля».


     Знайшлося що переглянути серед новинок в день весняних канікул  і малечі із гуртка «Веселі всезнайки».


29 березня 2016 р.

Виховання патріотизму

29 березня в бібліотеці-філіалі № 7 для учнів 3-Б класу гімназії №32, учасників гуртка «Веселі всезнайки»  відбулася презентація книги «Дорога в безсмертя. Дмитро Коряк» .  Діти прослухали розповідь про бійця «Азову», нашого земляка Дмитра Коряка, в пам'ять про якого в бібліотеці оформлено стенд.  Слухаючи про подвиг Брата (позивний Дмитра), діти разом з класним керівником Осаулко Ольгою Володимирівною, прийняли рішення в черговий раз приготувати малюнки та подарунки  бойовим побратимам Дмитра,  бійцям батальйону «Азов».



24 березня 2016 р.

Знання англійської мови - популярно, престижно, перспективно

   В Рік англійської мови в  Україні  в  читальному залі  бібліотеки-філіалу №7 оформлено книжкову виставку, девізом якої є те, що англійська мова – популярна, престижна, перспективна. Адже дійсно, з кожним роком дедалі більше людей вивчають англійську мову  мову міжнародного спілкування. Англійська мова слугує мовою спілкування у ділових справах, у аеропортах, вокзалах, магазині та ін. Знання англійської мови необхідні при роботі з комп'ютером та при користуванні Інтернетом, що містить інформацію про знання всього світу. Знання англійської мови відкривають для нас вікно у новий світ  світ іншої культури, світ європейського простору. А кроком до знання стане у нагоді наша виставка!



23 березня 2016 р.

До ювілею Михайла Грушевського

З 23 березня в читальному залі бібліотеки-філіалу №7   в читальному залі представлено книжкову виставку «Апостол національної ідеї», яка присвячена 150–ій річниці з дня народження Михайла Грушевського, людини, яка  належить до найвидатніших особистостей в нашій історії. Україні  він віддав ціле життя і творчу працю.
Автор багатьох підручників з української історії, геніальний вчений, видатний політичний діяч і взагалі надзвичайно талановита людина. Можна погоджуватися чи не погоджуватися із ученим, шукати в його поглядах помилки чи недоречності, але незаперечним є його внесок у розвиток української держави і права, культури і літератури.
І саме тепер, коли відзначаємо 150-ліття з дня народження  Михайла Сергійовича Грушевського, на запропонованій книжковій виставці можна познайомитись з літературою про його життя і творчий шлях, його науковою і публіцистичною творчістю, яка поставила твердий фундамент під наукове українознавство і розвиток української національної історіографії.
Презентована виставка – це не тільки вдячна данина поваги до великого українця, а й прагнення повніше ознайомити користувачів з науковими надбаннями вченого, значенням їх для нашої держави і народу.
Запрошуємо усіх бажаючих ознайомитися з виданнями, представленими на книжковій виставці.



21 березня 2016 р.

Вітаємо з Всесвітнім днем поезії!



Літературна персона

27 березня 2016 року виповнюється 145 років з дня народження  Генріха Манна (1871–1950) – німецького письменника і громадського діяча.
Він народився у сім'ї купців. Його батько, Йоганн Генріх Манн Томас, в 1877 році був обраний сенатором Любека з фінансів і господарства. Після Генріха в сім'ї народилося ще четверо дітей — Томас, Юлія, Карла і Віктор.
У 1889 році закінчив гімназію і переїхав до Дрездена, тут деякий час працював у книжковій торгівлі. Потім переїхав до Берліна, працював у видавництві і вчився у Берлінського університеті Фрідріха Вільгельма Берлінському університеті. З 1893 року він неодноразово їздив до Мюнхена, куди на той час після смерті батька-сенатора переселилася родина.
У період Ваймарської республіки з 1926 року був академіком відділення літератури прусської Академії мистецтв, а в 1931 році став головою відділення.
Після приходу Гітлера до влади в 1933 році був позбавлений німецького громадянства. Емігрував спочатку до Праги, а потім до Франції. Жив у Парижі, Ніцці, згодом, після подорожей територією Португалії та Іспанії перебрався до США.
З 1940 року Генріх Манн жив у Лос-Анджелесі (Каліфорнія, США). Помер 11 березня 1950 року в іншому каліфорнійському місті, Санта-Моніці.
З 1953 року Берлінська академія мистецтв  вручає щорічну премію Генріха Манна.
Найбільш відомі його твори роман «Вірнопідданий» та дилогія «Молоді роки короля Генріха IV» і «Зрілі роки короля Генріха IV». В історичній дилогії  Генріху Манну вдалося створити переконливий і яскравий образ ідеального монарха. Історичні події романів вибудовані письменником як біографія героя з дитячих років до трагічного кінця його життя.


19 березня 2016 р.

Поезія і пісні про весну, жінку, кохання

19 березня в бібліотеці-філіалі №7 відбувся музично-поетичний вечір «Весна, жінка, кохання – вічні теми віршів і пісень». В цей день головною темою заходу була тема поезії. 
Про значення поезії в житті людини на світовому рівні свідчить поява Всесвітнього Дня поезії — 21 березня, що було проголошено на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в 1999 році. Перший Всесвітній день поезії відбувся в Парижі (Франція) 21 березня 2000 року, де розташована штаб-квартира ЮНЕСКО. Цей День, вважає ЮНЕСКО, покликаний послужити створенню в засобах масової інформації позитивного образу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого людям.
Для популяризації збірок поезій, які є в фонді бібліотеки в читальному чалі було оформлено книжкову виставку «Поезія – музика душі». Заливча Людмила, презентуючи цю виставку, звернула увагу, що поезія зібрана в таких розділах як «Титани світової поезії», «Класики української поезії», «Поезія жіночого пера», «Поетична Полтавщина».

Представляючи збірки поетів Полтавщини, з гордістю було зазначено, що бібліотека має серед користувачів знаного поета нашого краю Володимира Степановича Мирного, якому і надано було слово.


Володимири Степанович розповів про своє перше захоплення поезією, яке стало в подальшому його життєвим кредом. А так як однією з  тем заходу було кохання, то він прочитав два вірша зі своєї нової збірки «В коронах інію тополі» про мрії про перше кохання та кохання до своєї дружини.
Читала свої поезії ще одна користувачка, починаюча поетеса Олена Кульчій.

Подальша програма вечора це виступ вокального ансамблю «Розсошанка». В їх музично-поетичній композиції звучали пісні про весну, кохання, жінку, а поетичною канвою були вірші учасника ансамблю Володимира Івановича Онацького, які з натхненням виконував сам автор.