10 квітня 2025 р.

Волонтерка і вишивальниця Зоя Дацько вшанувала пам'ять нашої уславленої землячки Марусі Чурай

Маруся Чурай… Її постать, напівлегендарна, оповита ореолом домислів, постає крізь пелену часу. Кожне нове покоління, знайомлячись з Марусею, може лише здогадуватися, що ж правда, а що ні… Їй присвячені балади, драми, п’єси, оповідання, історичні повісті та романи. Звучать і донині пісні Марусі Чурай та пісні про неї.

3 квітня 2025 р.

Слухали скупане в мелодії слово Вадима Крищенка

1 квітня геніальний і легендарний майстер слова, автор тисячі віршів, покладених на музику, Вадим Крищенко відзначив 90-річний ювілей. Він – заслужений діяч мистецтв України, народний артист України, заслужений працівник культури, член Національної спілки письменників України, лауреат літературно-мистецьких премій імені Івана Нечуя-Левицького, імені Андрія Малишка, імені Дмитра Луценка «Осіннє золото», Богдана Хмельницького, премії імені Володимира Сосюри, кавалер багатьох державних нагород. В 2024 році його визнано «Золотим письменником України» та нагороджено премією «Благовіст» Національної спілки письменників України за збірку поезій про війну.

1 квітня 2025 р.

Невтомні звітують!

Традиційно на початку місяця звітуємо про виготовлені маскувальні сітки. За березень виготовлено 77 сіток, за цей рік – 247 сіток площею 5859 кв. метрів. З початку роботи – це 3710 сіток загальною площею 113427 кв. метрів.

Письменницька робота Еміля Золя була спрямована на втілення дитячої мрії – створити щось таке, через що його мати буде ним пишатися

2 квітня виповнюється 185 років з дня народження Еміля Золя – одного із найяскравіших представників реалізму ХІХ століття, французького письменника, критика і політичного активіста.

27 березня 2025 р.

Сторічний ювілей співучого сина Буковини Дмитра Гнатюка

В бібліотеці-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ в рамках міні-проєкту «Рядками долі» провели музичний акорд «Співучий син Буковини», який приурочили 100-річному ювілею видатного українського оперного співака, режисера, педагога Дмитра Гнатюка.

20 березня 2025 р.

Поезія Світлани Фоменко з Донеччини торкнулася кожного серця

Сьогодні в бібліотеці-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ в рамках Національного тижня читання поезії відбулася творча зустріч з поетесою Світланою Фоменко.

19 березня 2025 р.

Нехай підождуть невідкладні справи: Ліна Костенко

Триває Національний тиждень читання поезії. Він проходить саме в ці дні, бо 21 березня відзначаємо Всесвітній день поезії. «Цей тиждень – нагода вслухатися у багатоголосся української поезії, де кожен знайде слова, що відгукнуться в його серці», – зазначають в Українському інституті книги.

15 березня 2025 р.

Україна у пісні, у слові, у вічних думах Кобзаря

Сьогодні з концертом до нашої бібліотеки завітав театр народної пісні «Родина калинова» на чолі зі своїм незмінним уже 15 років художнім керівником, заслуженим працівником культури, ентузіастом своєї справи Світланою Василівною Прокопенко.

13 березня 2025 р.

Інформхвилинка «Листи до вільного Криму»

В свідомості українських людей Крим – це перша втрата, рана і травма на початку війни. Пройшло вже 11 років, але це, як і раніше, біль, до якого не можна адаптуватися, звикнути. Для мільйонів кримчан окупація стала не просто зміною життя, а депортацією і ув’язненням. Станом на 23 травня 2024 року Представництву Президента України в Автономній Республіці Крим відомо про 221 кримських політв’язнів, з них щонайменше 134 – кримські татари.

12 березня 2025 р.

Письменника Юрія Андруховича надихають ЗСУ

13 березня святкує 65-річний ювілей український поет, прозаїк, перекладач, есеїст, кандидат філологічних наук Юрій Андрухович. Він народився в місті Станіславів, сучасний Івано-Франківськ, де і нині живе та працює.

11 березня 2025 р.

10 березня 2025 р.

Поєднання поезії Тараса Шевченка та двовзорів Олега Шупляка

В рамках святкування Шевченківських днів для користувачів бібліотеки-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ було проведено поетично-мистецький диптих «Поезія Тараса Шевченка та двовзори Олега Шупляка».

1 березня 2025 р.

Невтомні звітують!

Підсумки роботи за лютий можна охарактеризувати так: НЕВТОМНІ працюють і не втрачають темпи. За січень цього року було виготовлено 82 сітки, а за короткий лютий – 88

26 лютого 2025 р.

Весняний настрій дарував колектив «Берегиня»

Цього тижня за календарем Масниця – традиційне слов'янське свято, яке символізує прощання з зимою і прихід весни. В традиціях українського народу зустрічати весну радісно і пишно, з піснями і танцями. Сьогодні до нас з концертом «Пісні весняний настрій хай дарують» завітав народний аматорський самодіяльний хор «Берегиня» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Київського району м. Полтави під керівництвом Леоніда Співака. Захід був проведений в рамках міні-проєкту бібліотеки «Книга й пісня – два крила».

24 лютого 2025 р.

Годину спілкування присвятили українській жінці

Ще ведуться дебати щодо відзначення 25 лютого Дня української жінки, а ми вже сьогодні його святкували на годині спілкування «Українкою я народилася». Вважаємо, що українські жінки заслуговують на свято, щоб відзначити особливі заслуги й служіння наших українських жінок. Вибраний цей день на честь народження видатної української письменниці та громадської діячки Лесі Українки.

20 лютого 2025 р.

Австралієць полтавського коріння: Дмитро Чуб

В бібліотеці-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ темою години цікавих повідомлень «Австралієць Дмитро Чуб полтавського коріння» стала життєва і творча доля нашого земляка Дмитра Нитченка, який відомий під псевдонімом Дмитро Чуб. Під ним він видавав свої оповідання, вірші, нариси про подорожі, а під іншим псевдонімом – Остап Зірчастий він друкував свої гуморески.

19 лютого 2025 р.

Гомер українського життя ХХ сторіччя: Улас Самчук

20 лютого виповнюється 120 років з дня народження літератора, публіциста, редактора, громадського діяча Уласа Самчука, який був одним з тих, хто доносив світові правду про українців на тернистому шляху становлення держави. До цієї дати в бібліотеці-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ в рамках міні-проєкту «Рядками долі» для користувачів проведено літературне портфоліо «Гомер українського життя ХХ сторіччя: Улас Самчук».

13 лютого 2025 р.

Наше єднання – найкраща зброя проти росії

Інформаційний дайджест 

День єднання – це свято, яке символізує силу та єдність українського народу. У цей день ми вшановуємо нашу спільну історію, культуру та цінності, які об'єднують нас в одну велику родину.

12 лютого 2025 р.

Слово очевидця: спадщина Самійла Величка

Історія подарувала нам людей, мобілізованих словом і правдою на виконання свого обов’язку перед далекими предками. Це – літописці, які є посланцями з далекого минулого у далеке майбутнє, зв’язківці між епохами.

6 лютого 2025 р.

Чураївни полтавського краю

Сьогодні в рамках міні-проєкту бібліотеки «Славу краю роблять» на музично-поетичному вечорі «Дві Чураївни полтавського краю» вшановували наших славних землячок, долі яких не тільки присвячені пісні, але й увічнені піснею. 

3 лютого 2025 р.

Невтомні звітують!

Невтомні працюють і звітують! За січень виготовлено 82 маскувальні сітки. Хоча за календарем зима, але робили переважно темні сітки, на білі було тільки 15 замовлень. Сніг в цьому році рідкість. 

29 січня 2025 р.

Поет і воїн Борис Гуменюк

30 січня виповнюється 60 років з дня народження Бориса Гуменюка – українського поета, прозаїка, художника, військовослужбовця. Як відомо, 27 грудня 2022 року він вийшов на зв’язок під Кліщіївкою і з того часу вважається зниклим безвісти. 

Цікаві новинки для шанувальників фантастики

У збірці української фантастики «Корчма на перехресті світів» класичне, міське та українське фентезі, магічний реалізм, постапок, кіберпанк, м’яка наукова фантастика від одинадцяти українських авторок та авторів сплетуться разом, щоб розповісти про людей (та інших істот), які наважилися діяти й змінювати світ.

27 січня 2025 р.

Нові книги для шанувальників гострих відчуттів

Українська письменниця Поліна Кулакова з Івано-Франківська пише в жанрі трилера і детектива. Її дебютний роман був опублікований в 2014 році під назвою «Я пам'ятатиму твоє обличчя» і відразу привернув увагу читачів. Книжки Поліни Кулакової варто прочитати всім, хто любить читати книги, в яких є цікава цілісна історія.

26 січня 2025 р.

Петро Гулак-Артемовський залишив після себе не лише багату літературну спадщину, а й приклад відданого служіння українському народові

27 січня виповнюється 235 років від дня народження Петра Петровича Гулака-Артемовського (1790 – 1865) – українського письменника, поета, байкаря, перекладача, громадського діяча, представника українського романтизму. Працівники бібліотеки-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ цим дописом нагадують про те, що він залишив після себе не лише багату літературну спадщину, а й приклад відданого служіння українському народові.

25 січня 2025 р.

Історії про життя та кохання: нові книги

На початку року користувачам бібліотеки було запропоновано нові книги, які уже можна знайти на поличці та прочитати. Це книги як українських, так і зарубіжних авторів, які написані в різних жанрах: романи про наше сьогодення, людські долі кількох поколінь, романтичні історії кохання. Буде також, що почитати прихильникам пригодницьких романів, гостросюжетних і заплутаних історій, трилерів та фантастичних творів. Пропонуємо огляд нових книг про життя та кохання. 

22 січня 2025 р.

Вечір-спогад до 100-річчя з дня народження відомого земляка Петра Ротача

В рамках міні-проєкту «Славу краю роблять люди» в бібліотеці-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ провели вечір-спогад «Роки болю і надій Петра Ротача», на якому вшановували відомого поета, прозаїка, літературознавця, публіциста, педагога, краєзнавця. Той край, де 24 січня 100 років тому він народився, колись належав до Полтавщини. Це хутір Каленівщина поблизу села Слобідки-Новицької Роменського повіту, тепер – це Чернігівщина.

21 січня 2025 р.

Олеся Чайка пісні проживає і пропускає крізь душу

В бібліотеці-філії № 7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ захід «Ниткою надії» був приурочений Дню Соборності. А ще це було знайомство з цікавою і талановитою людиною, арт-волонтером, бардом Олесею Чайкою із Січеславщини з Павлограда. Вона є палким бійцем культурного фронту.

Сторінками Живого ланцюга Соборності

Для користувачів бібліотеки-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ була проведена година інформації «Сторінками Живого ланцюга Соборності».

19 січня 2025 р.

В гостях із піснею «Родина калинова»

«Ой, зеленеє жито, зелене, хорошії гості у мене» – такою піснею вітав присутніх на концерті в нашій бібліотеці театр української пісні «Родина калинова». В ній співається, що «тут зібрався рід наш увесь». Цей колектив, і це вже традиційно, дійсно, збирає багато шанувальників пісні. Концерти завжди змістовні, різнопланові. Ще в 2011 році їх згуртувала заслужений працівник культури Світлана Василівна Прокопенко. Колектив уже стільки років тримає високу планку майстерності, дякуючи її ентузіазму, любові до пісні і невгамовному прагненню берегти і примножувати традиції нашого народу.

16 січня 2025 р.

Пісня єднає наші серця і душі

Українці ніколи не втрачали любові до пісні. Вона згуртовує людей, очищає їхні душі, робить життя більш осмисленим, радісним і красивим. Багато шанувальників пісні сьогодні зібралося в читальній залі бібліотеки-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ на концерт «Пісня єднає наші серця і душі» вокального колективу «Мальви» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шевченківського району м. Полтави під керівництвом Леоніда Співака. Захід було проведено в рамках міні-проєкту бібліотеки «Книга й пісня – два крила».

13 січня 2025 р.

Сміх крізь сльози Олександра Ковіньки

Для користувачів бібліотеки-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ в рамках міні-проєкту «Славу краю роблять люди» було проведено літературний вечір «Сміх крізь сльози Олександра Ковіньки», який присвятили 125-річчю з дня народження українського письменника-гумориста, нашого земляка.

7 січня 2025 р.

Твори з елементами фантастики принесли Карелу Чапеку світову популярність

9 січня виповнюється 135 років від дня народження чеського драматурга, фантаста, журналіста, автора гумористичних оповідань Карела Чапека (1890 – 1938). Його не можна назвати фантастом чистої води, бо він працював у багатьох жанрах, але саме твори з елементами фантастики, такі як п'єса «Засіб Макропулоса», романи «Фабрика абсолюту» і «Війна з саламандрами», принесли йому світову популярність.

6 січня 2025 р.

Поезія Василя Симоненка – пророцтва для сьогодення

Великий Полтавець, Прометей всієї України Василь Симоненко прожив коротке, як зірка в небі, життя, залишив після себе незгасимий слід. В рік його 90-ої річниці з дня народження для користувачів бібліотеки-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ було проведено поетичний альбом «Поезія Василя Симоненка – пророцтва для сьогодення» в рамках міні-проєкту «Славу краю роблять люди».

2 січня 2025 р.

Письменницькі здобутки Надії Гуменюк

2 січня святкує 75-річний ювілей Надія Павлівна Гуменюк. Вона – відома українська письменниця та поетеса, публіцистка, членкиня Національної спілки письменниківУкраїни та Національної спілки журналістів України, заслужений журналіст України, лауреат премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки та інших літературних премій. Разом зі своїм чоловіком, відомим українським письменником Володимиром Лисом, вони шановані люди на Волині. Надія Гуменюк «Людина року Волинського краю» (2000), а Володимир Лис «Почесний громадянин Волині».

1 січня 2025 р.

Айзек Азімов стверджував, що наукова фантастика – це одна із ланок, яка допомагає об'єднати людство

Працівники бібліотеки-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ повідомляють любителям фантастики, що 2 січня виповнюється 105 років від дня народження американського письменника, популяризатора науки, одного з найвідоміших майстрів наукової фантастики Айзека Азімова (1920 – 1992).

Підсумки волонтерського року

За 2024 рік волонтерським загоном «Невтомні бабусі» виготовлено 865 маскувальних сіток площею 20702 кв. метрів. За весь період діяльності уже виготовлено 3211 сіток площею 103545 кв. метрів.

Сторінок (13)1234567891011 Вперед