Шахи – старовинна, але й досі одна з найрозповсюдженіших спортивних ігор сучасності, яка дійсно поєднує в собі елементи мистецтва (уяви), науки (логічно-точний розрахунок) і спорту. Ось уже понад півтори тисячі років шахова гра радує людей, робить їх краще, розумніше, чистіше, шляхетніше. Охочих до шахів на земній кулі – і це не перебільшення – мільйони. Кого тільки не було серед вірних шанувальників цієї гри! Простолюд та імператори, письменники і філософи, дипломати і полководці, митці і вчені.
А у Німеччині є шахове село Штрьобек, всі мешканці якого вміють грати в шахи. Ось вже майже два століття шахи входять в шкільну програму Штрьобека як обов'язковий предмет. У 1991 році поселення було перейменовано у Шахдорф («шахове селище»).
Шахи мають виховне значення: сприяють розвитку концентрації уваги, вміння долати труднощі та планування власних дій, логічно мислити. Крім того, після напруженої праці гра допомагає абстрагуватися, відпочити, розслабитися… А люди похилого віку, які захоплюються шаховою грою, захищають свій мозок від старіння, зокрема, від такого страшного діагнозу, як хвороба Альцгеймера.
«Коли я почав серйозно
займатися шахами, мене здивувала їхня схожість із життям…», – написав київський
поет Леонід Вишеславський. Багато письменників і поетів не тільки любили шахи, але
і зверталися до них у своїй творчості, а поява шахових фігур у книгах
найчастіше є своєрідним знаком якості, адже вони є символом інтелекту, дедукції
і стратегічного мислення.
До Міжнародного дня шахів працівники бібліотеки-філіалу №7 створили літературну мозаїку «Шахи в
центрі уваги літераторів».
Немає коментарів:
Дописати коментар