30 грудня 2021 р.

Новий рік запалює серця – в наших душах казка ожива!

Новий рік – це свято, якого всі чекають з радістю і надією на диво, нові зустрічі та чудові враження. У новий рік ми входимо із новими сподіваннями – на добрі зміни, на краще життя для себе та своєї родини, для своєї рідної землі.

Бажаємо, щоб Новий рік приніс у Ваші домівки надію, радість, тепло, любов, міцне здоров’я, щастя, добробут, родинний затишок. Щоб був цей рік світлим, мирним, щасливим і чарівно-казковим!      

З Новим роком!

27 грудня 2021 р.

В’ячеслав Чорновіл – політик, борець, людина

Сьогодні на годині інформації «Життя для нього – боротьба» вшанували пам'ять видатного політичного діяча, правозахисника, невтомного борця за незалежність України В'ячеслава Чорновола.

22 грудня 2021 р.

Дитячі малюнки – найкращі обереги для мужніх захисників

Дякуючи постійній співпраці з Полтавською дитячою художньою школою, оберегова продукція «Невтомних бабусь» посилюється щирою і теплою енергією дитячих малюнків. Бо, не секрет, що мужніх захисників найбільш розчулюють і радують саме дитячі подарунки. До новорічних передач цього разу знову долучаємо яскраві витвори юних талановитих дітей.

20 грудня 2021 р.

Святковий новорічний настрій від юних талантів

Святкового новорічного настрою нашій бібліотеці додали роботи учнів Полтавської дитячої художньої школи. Сьогодні в читальному залі о 15:00 відкрилася виставка «Подих Різдва».

Бал іменинників

Стрільці в більшості! Це про іменинників серед «Невтомних бабусь». А їх ціла команда сформувалась: Гордівська Віра Сергіївна (26 листопада), Заливча Людмила Олександрівна (28 листопада), Калініченко Катерина Андріївна (2 грудня), Коваленко Зоя Дмитрівна (14 грудня), Кульчій Олена Михайлівна (18 грудня), Плєшкова Мирослава Віталіївна (19 грудня), а ще іменником був 16 грудня Банний Анатолій Григорович, незмінний друг волонтерського загону. Тому сьогодні був цілий бал іменинників – обмінювалися подарунками, вітали, раділи, спілкувалися!!!

Завжди раді співпраці!

Полтавський міський центр соціальних служб цього року знову запросив загін «Невтомні бабусі» долучитися до участі в онлайн-фестивалі добрих справ «Я волонтер, і цим пишаюся!», який був приурочений Міжнародному дню волонтера.

Майстрині гуртка «Українські вечорниці» працюють над новим проектом

Вишивальниці гуртка «Українські вечорниці» нашої бібліотеки працюють над новим проектом для Української греко-католицької церкви м. Полтави. Це набір із трьох рушників і трьох скатертин в блакитно-синіх кольорах. 

Закохана в Полтаву та пісні

20 грудня святкує 75-річний ювілей Наталія Хоменко – провідна артистка Полтавської обласної філармонії, володар Гран-прі міжнародного фестивалю «Світ музики» в Італії, лауреат ІV міжнародного конкурсу виконавців на багатострунних інструментах імені Віри Городовської (у номінації співаки) у супроводі ансамблю «Чураївна», народна артистка України.

16 грудня 2021 р.

Вишивка – це і прикраса, і творчість, і оберіг

17 грудня в Україні відзначають день пам’яті великомучениці Варвари. Вона  народилася в багатій родині язичників, але таємно стала християнкою. За це її піддали жорстоким тортурам, а врешті її стратив батько. З XII століття мощі святої перебувають у Києві у Володимирському соборі.

Запрошуємо на новорічний позитив!

Сніг забарився, святковий настрій ще не прийшов…

Це не про нас. Бо свята наближаються, їх ніхто не відміняв. Новорічні святкові атрибути уже прикрашають нашу бібліотеку. 

11 грудня 2021 р.

За роман «Пані Боварі» Флобера було притягнуто до судової відповідальності

12 грудня виповнюється 200 років від дня народження класика світової літератури, який доклав свої зусилля до створення і становлення реалістичної літератури Франції, Гюстава Флобера (1821-1880). Його ставлять на ряду із Бальзаком, хоча він написав незрівнянно менше. Але при цьому художній обсяг, художній простір його романів не поступається бальзаківському.

9 грудня 2021 р.

Екскурс в історію прав і свобод людини в Україні

За пропозицією Генеральної Асамблеї ООН 10 грудня відзначається міжнародне свято – День прав людини. Бо саме в цей день в 1948 році Організація Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини, що проголошує права особистості, цивільні та політичні права і свободи (рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші).

6 грудня 2021 р.

5 грудня 2021 р.

Допомагати зовсім просто: Міжнародний день волонтера

До Міжнародного дня волонтера у бібліотеці-філіалі № 7 була проведена година спілкування «Допомагати зовсім просто». Волонтери загону «Невтомні бабусі», який діє при бібліотеці, зібралися і посвяткувати, і підвести підсумки, і намітити нові починання.

2 грудня 2021 р.

Григір Тютюнник не міг про Батьківщину говорити не батьківською мовою

5 грудня 1931 року в селі Шилівка на Полтавщині в селянській родині народився Григір Михайлович Тютюнник. До 90-річчя від дня народження українського письменника-прозаїка, перекладача, педагога працівники бібліотеки-філіалу №7 підготували матеріал про його нелегкий шлях у літературу, адже тільки зі здобуттям незалежності його твори належним чином були оцінені. І зараз ведеться багато досліджень, щоб відновити ті тексти його творів, які нещадно шматувала радянська цензура, оскільки більшість творів були на гостросоціальні теми.

29 листопада 2021 р.

Будьте уважні і обережні – СНІД

Інформхвилинка

Нині всі стурбовані проблемами, пов’язаними з пандемією коронавірусу, але не слід забувати, що поріг ХХІ століття людство переступило з такою особливо небезпечною, смертельною для людини хворобою як ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) і його кінцевою стадією – СНІД ( синдром набутого імунодефіциту).

27 листопада 2021 р.

Вияв скорботи за невинними жертвами голодоморів

Сьогодні Україна в жалобі, сьогодні День пам’яті жертв голодоморів. Ми приєдналися до акції «Запали свічку» та до Загальнонаціональної хвилини мовчання, а той вогник, що засвітився у вікні нашої бібліотеки, є виявом нашої скорботи за невинними жертвами і віри у те, що в майбутньому подібні трагедії не повторяться.

25 листопада 2021 р.

Стефан Цвейг розпочинав літературну творчість з поетичних збірок

Стефан Цвейг (1881 – 1942) – австрійський письменник, драматург, журналіст, літературний критик. До 140-річчя письменника, яке відзначається 28 листопада, працівники бібліотеки-філіалу № 7 пропонують цікаві факти про його життя та творчість.

23 листопада 2021 р.

Він жив і працював з Україною в серці

27 листопада виповнюється 120 років з дня народження українського поета другої хвилі еміграції, перекладача, редактора, педагога Михайла Ореста (Зерова). Працівники бібліотеки-філіалу № 7 підготували інформацію про нашого земляка, ім'я якого відоме не тільки на Полтавщині та Україні, а й за кордоном.

20 листопада 2021 р.

Підтримка Революції Гідності та Свободи полтавцями

Разом з всією Україною і полтавці вийшли на протестні акції у відповідь на рішення проросійського режиму Януковича щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, які стали подіями Революції Гідності та Свободи протягом листопада 2013 – лютого 2014 року.

18 листопада 2021 р.

Історичне минуле та будні сучасності в творчості Дмитра Міщенка

Творчий доробок відомого українського письменника Дмитра Олексійовича Міщенка, кандидата філологічних наук, лауреата Національної премії України імені Т. Г. Шевченка без перебільшення є одним з найкращих здобутків української літератури другої половини XX століття, бо вiн створив цілу бібліотеку – шість збірок оповідань, дванадцять романів, дванадцять повістей, які не раз перевидавалися.

Цей допис підготовлено працівниками бібліотеки-філіалу №7 до 100-річного ювілею письменника.

17 листопада 2021 р.

Все життя і творчість художника Євгена Путрі були пов’язані з нашим містом та краєм

15 листопада помер Євген Путря – полтавський художник-графік, член Національної Спілки художників України, лауреат премій імені Самійла Величка, Панаса Мирного та Миколи Ярошенка, батько талановитої вічно юної художниці Саші Путрі, який тільки 1 листопада відзначив свій 85-ти річний ювілей.

11 листопада 2021 р.

Микола Сингаївський написав перші рядки «Чорнобривців» у Франції

Свою пісню і вдачу Микола Сингаївський взяв із отчого краю, поліського села Шатрище на Житомирщині, де він народився 12 листопада 1936 року в сім'ї хлібороба. Його дорога до слова, як і вся творча біографія, практично не розлучалася з поезією теплих лугів, ластівочих весен, а відтак і поезією праці, причетністю до співучого розмаїття краси рідної природи. Працівники бібліотеки-філіалу № 7 підготували інформацію про знакову поезію Миколи Сингаївського «Чорнобривці», яка стала українським ліричним гімном, ніжною до болю посвятою українській жінці і нашій Божій, милій стороні і яку поет написав, як не дивно, у Франції

9 листопада 2021 р.

Слово Леоніда Бразова потрібне і сьогодні

9 листопада виповнюється 105 років від дня народження Леоніда Петровича Бразова (1916—1997), українського письменника. Він належав до покоління фронтовиків. Це для нього було не просто визначенням, статусом, але і втіленням певних моральних критеріїв. Він був переконаний, що ті, хто боровся проти смерті, знають ціну й життю. Війна скалічила його фізично, але загартувала духовно і зробила письменником. Саме у фронтових газетах він писав статті, друкував поезії. Через помилку друкара, який загубив першу половину прізвища, Леонід Безобразов став Бразовим. Так з’явився творчий псевдонім, яким письменник і послугував в подальшій своїй літературній діяльності.

8 листопада 2021 р.

Олесь Досвітній був одним з тих, хто творив історію доби

8 листопада виповнюється 130 років з дня народження українського прозаїка Олеся Досвітнього (1891 – 1934). Він — автор кількох романів і повістей та збірок оповідань, належав до керівництва ВАПЛІТЕ, брав участь у численних літературних дискусіях. Працівники бібліотеки-філіалу № 7 підготували інформацію про складне, насичене подіями життя письменника.

6 листопада 2021 р.

Микола Вінграновський любив людей, слова, а понад усе Україну

7 листопада виповнюється 85 років з дня народження Миколи Степановича Вінграновського (1936 - 2004) – одного із найвизначніших українських поетів і прозаїків ХХ століття (Національна премія України ім. Т. Шевченка (1984), літературна премія «Благовіст», премія Фундації Антоновичів (США)), постановника 14 художніх та документальних фільмів, сценариста, актора (золота медаль кінофестивалю в Лос-Анджелесі за краще виконання чоловічої ролі у кінострічці «Повість полум’яних літ» Олександра Довженка, учнем якого він був).

4 листопада 2021 р.

Чарівність жіночого портрету

Образ жінки був вічною темою мистецтва, а характер жінки, її настрій привертав особливу увагу багатьох художників. «Українська жіноча врода» – таку назву має виставка, яка нещодавно відкрилася в читальному залі бібліотеки-філіалу № 7 і презентує роботи учнів Полтавської дитячої художньої школи під керівництвом викладача Тарасенко В. А.

Будитель галицької національної свідомості

У літопис національного відродження у західних землях України середини ХІХ ст. золотими літерами вписане ім'я видатного письменника і громадсько-культурного діяча Маркіяна Шашкевича (1811 – 1843). 6 листопада виповнюється 210 років від дня його народження. З цієї нагоди працівники бібліотеки-філіалу № 7 підготували інформацію про славного сина Галицької землі.

3 листопада 2021 р.

Леонід Ушкалов – дослідник української літератури надзвичайно широкого розмаху

5 листопада виповнюється 65 років від дня народження українського літературознавця і письменника, доктора філологічних наук, професора кафедри української і світової літератури Харківського національного педагогічного університету ім. Григорія Сковороди Леоніда Володимировича Ушкалова (1956 - 2019).

Цей допис працівники бібліотеки-філіалу №7 створили для ознайомлення з його діяльністю як дослідника української літератури надзвичайно широкого розмаху — від бароко і до постмодерну.

1 листопада 2021 р.

Душа Володимира Мирного вже відлетіла за обрій

Вже вдруге 1 листопада день народження полтавського письменника Володимира Степановича Мирного відзначаємо без нього. Є що згадати, а саме головне, є що почитати – його щиру і трепетну, подекуди призивну лірику, особливо останні твори, та життєву, філософську і, в деякій мірі, повчальну прозу.

Дніпрова Чайка – це символ свободи не тільки особистої письменницької, а й усього українського народу

Красивий псевдонім «Дніпрова Чайка» належить українській письменниці, поетесі Людмилі Василевській-Березіній. За однією з версій, літературний псевдонім прилинув з берегів Славути, де пройшло дитинство письменниці, з тієї народної пісні, яку так часто співав її батько, а за іншою – письменниця обрала цей псевдонім за аналогією до легендарної дівчини-чайки з власної однойменної мініатюри. Та, беззаперечно, письменниця його вибрала, виходячи з українознавчого спрямування своїх творів. Дніпрова Чайка – це символ свободи не тільки особистої письменницької, а й усього українського народу, для якого вона писала.

26 жовтня 2021 р.

Зачаровувались поезією Дмитра Луценка та музикою Олексія Чухрая

Дружба нашої бібліотеки з полтавським композитором Олексієм Івановичем Чухраєм продовжується. 100-річчю Дмитра Омеляновича Луценка було присвячено концерт-презентацію нової збірки пісень Олексія Івановича на вірші Дмитра Омеляновича під назвою «Зачаруй мої очі».

25 жовтня 2021 р.

Осінь щедра та багата завітала в кожну хату

Не оминула вона і нашу бібліотеку. Різноманіття осінніх дарів сьогодні було представлено в натюрмортах. А ще багато цікавих фактів про ці овочі і фрукти дізналися учні Полтавського ліцею № 32 «Європейський», які завітали в читальний зал на бібліотечні посиденьки.

Ключові діячі Визвольних змагань

Інформхвилинка

Національно-визвольні змагання 1917-1921 років є й залишаться героїчною сторінкою історії нашого народу. Лише в чотири роки вмістилося стільки людських сподівань, гарячих надій, полум’яних промов, кривавих битв, безмежних насильств, лицарських чеснот, готовності стояти за вільну Україну аж до смерті, до кінця – і стільки брехні, демагогії, цинічного обману, непереборного владолюбства, стільки всього, що ця доба є воістину незабутньою для нових поколінь українських патріотів.

До сторіччя Української революції 1917-1921 років працівники бібліотеки-філіалу №7 підготували інформацію про ключових діячів, які найбільше вплинули на революційні події того часу.

23 жовтня 2021 р.

Івану Цюпі краяни були близькі й дорогі так само, як і родичі

«Полтавщино, мій рідний краю, моя вишнева сторона! Ти моя пшенично-житня купіль, колиска мого дитинства. Під твоїм блакитним небом я народився і зростав серед зелених та жовтогарячих піль, серед жайворонних пісень і медового запаху гречок.

Багато у нас родючої землі і шовкового неба. Та кожному найкраща та земля, на якій ти народився, найпрекрасніше в світі те небо, під яким виростав, зацілований сонцем, вмитий теплими дощами, зачарований вечірніми зорями.

Я люблю тебе, мій краю, за твою старовину і новітність, за твою дивну красу, якою ти збагатився нині, не втративши старої краси і привабливості».

18 жовтня 2021 р.

Якби я більше працював у літературі, вона дала б мені більше радості, – зізнавався Іван Драч

17 жовтня виповнилося 85 років з дня народження Івана Федорович Драча (1936 - 2018) — українського поета, перекладача, кіносценариста, драматурга, державного і громадського діяча, який був борцем за незалежність України у ХХ сторіччі – першим головою Народного Руху України (1989), народним депутатом України 3-го скликання, на своє 70-річчя отримав звання Герой України, лауреатом Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка (1976).

16 жовтня 2021 р.

Озвалась у серці бандура моя

Сьогодні до нашої бібліотеки завітали юні таланти – учні Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко. Їх викладач Любов Миколаївна Срібна не тільки підготувала концерт разом з вихованцями, але й ознайомила присутніх з історією чудового українського інструменту – бандури.

15 жовтня 2021 р.

Свої мрії ясні, свої думки, пісні я тобі віддаю, моя земле!

15 жовтня виповнюється 100 років від дня народження поета-пісняра Дмитра Омеляновича Луценка. Його «Мамину вишню» й досі співають тисячі, а кілька мільйонів киян зізнаються в любові рідному місту його рядками. У 1976 році Дмитро Луценко разом із Ігорем Шамо за пісню «Києве мій» став лауреатом Шевченківської премії.

13 жовтня 2021 р.

Персональна виставка юної художниці Софії Кісельової

Наша співпраця з Полтавською дитячою художньою школою продовжується. В читальному залі бібліотеки відкрилася персональна виставка «Мій барвистий світ» учениці цієї школи Софії Кісельової.

Голосуйте за кращу книгу!

Бібліотека-філіал № 7 Полтавської міської ЦБС стала учасницею ІІІ етапу 5 сезону проекту «Книжковапремія «Еспресо. Вибір читачів», започаткованого з метою відзначення найкращих літературних новинок року. За правилами Премії остаточного переможця конкурсу визначають читачі з вересня по листопад у бібліотеках по всій Україні.

Козаки-характерники: таємниці загадкових воїнів

Серед запорізького козацтва існувало таємниче, овіяне легендами явище – характерництво. Характерниками були козаки, які, за сучасним визначенням, володіли екстрасенсорними і паранормальними здібностями: телепатією, ясновидінням, здатністю до гіпнотичного впливу. Працівники бібліотеки-філіалу № 7 пропонують привідкрити завісу таємничості та поринути в загадковий світ козаків-характерників.

9 жовтня 2021 р.

Кольоровий світ учня Полтавської дитячої художньої школи Ярослава Могили

Щороку в другу неділю жовтня майстри пензля відзначають День художника України. За допомогою своїх робіт художники передають внутрішні переживання, красу і недоліки навколишнього світу, намагаються достукатися до людей, несучи їм свої ідеї. Через живопис можна показати стан душі та внутрішній світ будь - якої людини, її глибинні переживання, а також ставлення до життя в цілому.

4 жовтня 2021 р.

Юрій Клен – поет-неокласик

4 жовтня виповнюється 130 років від дня народження українського поета, перекладача, літературознавця, редактора, викладача Освальда Бурґгардта, більше відомого під псевдонімом Юрій Клен.

2 жовтня 2021 р.

Спасибі, вчителю, за те добро, що сієш у дитячих душах!

Шановні вчителі! Прийміть найщиріші вітання з професійним святом! Ви, як Сонце, даруєте тепло і любов своїм учням. Ви, як щедра природа, ділитеся з дітьми своїм життєвим досвідом і безцінними знаннями. Ви крок за кроком ведете нас до вершин Країни Знань. Бажаємо Вам відчуття повноти життя, невичерпного джерела натхнення! Нехай нелегке, але благородне учительське ремесло приносить справжнє задоволення!

30 вересня 2021 р.

День бібліотек ‒ наше спільне свято!

Сьогодні щирі слова подяки та вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек приймали від друзів, користувачів бібліотеки, волонтерів загону «Невтомні бабусі» – тих, задля кого ми працюємо, впроваджуємо нове, зберігаємо вічне і шукаємо прогресивне. А ми, в свою чергу, вітали їх, адже це свято є спільним для всіх. Бо кожен, хто щодня приходить у бібліотеку, хто допомагає бібліотекам, хто підтримує бібліотеку, кожен, у чиєму житті є бібліотека, про яку він може сказати «моя», причетний до цього свята. 

28 вересня 2021 р.

Апостол правди і науки: Михайло Драгоманов

В історію нашої духовної культури навічно увійшов Михайло Петрович Драгоманов – видатний громадський та політичний діяч, історик, публіцист, літературознавець, фольклорист. 30 вересня виповнюється 180 років від дня його народження.

25 вересня 2021 р.

Семен Скляренко прочитав силу-силенну книг про нашу сиву старовину

26 вересня виповнюється 120 років від дня народження українського прозаїка Семена Скляренка (1901—1962). Письменник відомий як автор історичних романів «Святослав» і «Володимир». Вони стали найвищим досягненням у творчості письменника.

23 вересня 2021 р.

Френсіс Скотт Фіцджеральд: співець «епохи джазу»

24 вересня виповнюється 125 років від дня народження американського письменника Френсіса Скотта Фіцджеральда (1896 - 1940). У наші дні ім'я письменника постійно згадується нарівні з іменами інших американських класиків ХХ століття як Фолкнер, Гемінґвей, Томас Вулф, Теодор Драйзер, Сінклер Льюїс. Серед цих блискучих прозаїків Фіцджеральд – рівний серед кращих, який відрізняється неповторною самобутністю.

22 вересня 2021 р.

Провели поетичну присвяту до Дня Полтави

Полтава для нас полтавців найкраща, а все тому що вона наша, рідна. Ми пишаємося досягненнями і здобутками наших талановитих земляків, цінимо її славну історію, тут виросли наші діти, підростають онуки. Кожного року полтавці 23 вересня святкують День міста. Користувачі бібліотеки-філіалу №7 напередодні свята зібралися на поетичну присвяту «Полтаво! Ти гордість наша незатьмарена, красуня мила, богом дарена»